container-fluid

Kurs Zaawansowanej Hipnozy (Hipnoterapii) Klinicznej

Dwuletni Kurs Zaawansowanej Hipnozy ( Hipnoterapii ) Klinicznej dla Profesjonalistów Różnych Zawodów

„Studiowanie hipnozy bez wątpienia zmieni twoje rozumienie ludzi i ich problemów, zachęcając do szerszego poszukiwania zasobów swoich klientów w sposób, jakiego mógłbyś wcześniej nie wziąć pod uwagę. Zdobycie umiejętności korzystania z hipnozy klinicznej będzie nieocenionym środkiem, który pozwoli na poprawę twoich umiejętności klinicznych. Integracja hipnozy z planem leczenia może pozwolić na uzyskanie trwałych wyników w pracy terapeutycznej. Być może najlepsze jest to, że wykorzystanie hipnozy może być sposobem na promowanie samowystarczalności i niezależności w klientach, z którymi współpracujesz, pomagając im poczuć, że mają kontrolę i zasoby, których mogą używać.”

Michael D. Yapko „Trancework”

Kurs uczy zaawansowanego poziomu stosowania hipnozy klinicznej / hipnoterapii.

 • od ponad 20 lat profesjonalnie uczymy hipnozy terapeutycznej / klinicznej
 • prowadzone przez nas kursy to najbardziej kompletne i kompetentne kursy hipnozy terapeutycznej i klinicznej w Polsce
 • nasza kadra składa się z wysokiej klasy nauczycieli hipnozy a jednocześnie psychologów klinicznych i praktykujących psychoterapeutów mogących poszczycić się ogromnym doświadczeniem w wielu różnorodnych modalnościach
 • w unikalny, holistyczny sposób łączymy wiedzę i doświadczenie z najnowszymi trendami i odkryciami naukowymi w zakresie hipnozy klinicznej, neuronauk, psychologii, psychoterapii i psychosomatyki
 • nasze kursy posiadają akredytację Międzynarodowej Federacji Hipnointegracyjnej Psychoterapii Głębi i Badań nad Hipnozą (IGTH)
 • Oprócz kursu zintegrowanej hipnozy / hipnoterapii klinicznej proponujemy kształcenie w ramach Szkoły Metody H.I.T.T.® .
 • uczymy rzetelnie, z nastawieniem na profesjonalizm i praktyczne przygotowanie do pracy terapeutycznej
 • uczymy profesjonalistów pracujących z ludźmi (psychologów, terapeutów, psychoterapeutów,

Zadaniem kursu jest wszechstronne i gruntowne przeszkolenie Uczestników w różnych rodzajach hipnozy, tak aby po jego ukończeniu mogli samodzielnie stosować hipnozę w praktyce terapeutycznej.

Kurs przeznaczony jest dla profesjonalistów: psychoterapeutów, lekarzy, psychologów, terapeutów, coachów, trenerów i osób zbliżonych zawodów (wymagane jest ukończenie studiów wyższych ) oraz dla studentów ostatnich lat (4/5 rok) medycyny i psychologii.

Kurs ten składa się z 19 tematycznych modułów, z których pierwsze 16 skierowane są do specjalistów wszystkich zawodów a ostatnie trzy dedykowane są konkretnym grupom zawodowym – na tym etapie szkolenie dzieli się na dla ścieżkę dedykowaną zawodom psychologicznym (psycholog, psychoterapeuta, psychiatra, trener, coach, pedagog, itp.) oraz osobną ścieżkę dla zawodów okołomedycznych (fizjoterapeutów, lekarzy, anestezjologów, położnych, itd.).

Organizacja kursu (jeden weekend w miesiącu na przestrzeni ok. dwóch lat) ma na celu wykorzystanie przerw w nauce do utrwalenia (na poziomie świadomym i nieświadomym) zdobytych umiejętności. Absolwenci nauczą się praktycznego zastosowania hipnozy w medycynie (psychoterapia, psychosomatyka, dentystyka, położnictwo, leczenie bólu, rehabilitacja, leczenie uzależnień) w sporcie oraz innych dziedzinach życia jak np. praca w zespołach czy coaching i rozwój osobisty.

Prowadzący:

***

SZKOŁA HIPNOZY. PROGRAM DWULETNIEGO KURSU ZAAWANSOWANEJ HIPNOZY KLINICZNEJ DLA PROFESJONALISTÓW RÓŻNYCH ZAWODÓW

TERMINY ZJAZDÓW PODANE SĄ W DALSZEJ CZĘŚCI STRONY!

OPISY MODUŁÓW: ZOBACZ TUTAJ

PROGRAM I ROKU (program wspólny)

MODUŁ I – Podstawy hipnozy
MODUŁ II – Wybrane techniki indukcyjne, ich możliwości i ograniczenia
MODUŁ III – Metody komunikacji w hipnozie. Praca z oporem
MODUŁ IV – Techniki wyobrażeniowe
MODUŁ V – Teoria i praktyka stosowania sugestii
MODUŁ VI – Metafory
MODUŁ VII – Wybrane zjawiska hipnotyczne
MODUŁ VIII – Hipnoza w różnych modalnościach terapeutycznych
MODUŁ IX – Zastosowanie hipnozy
MODUŁ X – Seminarium z Claudią Manzini-Egger

PROGRAM II ROKU (program wspólny)

MODUŁ XI – Superwizja w Hipnozie
MODUŁ XII
Praca z traumą w hipnozie
MODUŁ XIII – Zastosowanie hipnozy w leczeniu bólu
MODUŁ XIV – Psychosomatyka
MODUŁ XV – Superwizja w Hipnozie

MODUŁ XVI – Seminarium z Claudią Manzini-Egger

Rozwinięcie (obowiązkowe) dla zawodów psychologicznych (psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów, trenerów, coachów, pedagogów, itp.)

MODUŁ XVII – Depresja
MODUŁ XVIII – Hipnoza w uzależnieniach
MODUŁ XIX – Terapia par

Rozwinięcie (obowiązkowe) dla zawodów okołomedycznych (fizjoterapetów, lekarzy, anestezjologów, położnych, itd.)

MODUŁ XX – Hipnoza z dziećmi
MODUŁ XXI – Ciąża i poród w hipnozie
MODUŁ XXII – Zastosowania hipnozy w medycynie i fizojterapii

***

OPINIE UCZESTNIKÓW KURSU Kursu „Podstawy Hipnozy Klinicznej dla Profesjonalistów – Kurs I stopnia”:

***

„Będąc absolwentem ponad 70 kursów podyplomowych, z pełną odpowiedzialnością i pewnością mogę polecić to szkolenie. Pomogło mi ono zarówno w pracy z pacjentami, zrozumieniu wielu mechanizmów biologicznych z punktu widzenia psychologii oraz hipnozy i nauk pokrewnych. Ogromną zaletą jest rozwój osobisty oraz praca jaką można wykonać z samym sobą, co przekłada się w szalenie pozytywny sposób na życie osobiste i zawodowe. Dziękuję.”

Jakub Stępnik

osteopata, fizjoterapeuta
***
„W opisie kursu prowadzący drobiazgowo opisują program zajęć. Program nie zawiera jednak osobistych odkryć jakie można poczynić podczas praktycznego trenowania hipnozy. Każdy uczestnik ma bowiem własne odkrycia. Biorąc udział w tym wyjątkowym kursie dowiedziałam się dużo nie tylko na temat hipnozy ale także wiele o sobie, co jest ogromną wartością w pracy terapeutycznej. Dziękuję!.”
Zuzanna Maryańczyk-Sitarz
psycholog, psychoterapeuta, członek PTP http://medycynaholistyczna.com.pl/

***
„Bardzo gorąco i z całego serca polecam szkolenie z podstaw hipnozy. Przyznam, że przed rozpoczęciem szkolenia miałam dużo wątpliwości. Jednak teraz śmiało mogę powiedzieć, że to było jedno z moich najlepszych doświadczeń edukacyjnych, a skończyłam – myślę niemało szkoleń – ( około 10, w tym cztery kilkuletnie szkoły psychoterapii). Można powiedzieć, że ten kurs dał mi taki ostateczny „szlif”. Chociaż w moim zawodzie psychoterapeuty nic nie jest ostateczne, ciągle trzeba się uczyć i rozwijać.  Posiadam teraz narzędzie, z którego mogę skorzystać wtedy, kiedy potrzeba albo kiedy  inne środki zawodzą. Hipnozę stosuję z sukcesami w pracy indywidualnej i grupowej. Poza tym bardzo dużo skorzystałam osobiście – pracując w hipnozie nad indywidualnymi problemami, celami, potrzebami. Już nie wspomnę o wspaniałych i inspirujących ludziach, których miałam zaszczyt poznać – dwie charyzmatyczne prowadzące oraz kolegów i koleżanki z kursu. W ramach kursu uczestniczyłam w seminarium z Claudią Manzini-Egger, które wywarło na mnie ogromne wrażenie i zapoczątkowało fascynację metodą H.I.T.T. Z pewnością będę kontynuowała naukę hipnozy. Serdecznie polecam.”
mgr Agnieszka Sadło
psycholog, psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień
Pracuje w Lublinie w Ośrodku Leczenia Uzależnień, stowarzyszeniu Agape, prowadzi indywidualną praktykę
***

Kurs Hipnozy dostarcza nie tylko wiedzę merytoryczną lecz przede wszystkim praktyczne umiejętności używania hipnozy w celach terapeutycznych w małej grupie. Polecam szczególnie psychoterapeutom i szkoleniowcom operującym słowem – by trans rozumieć, a dzieje się on na co dzień, i świadomie nim kierować.”


Edyta Naczulska
pedagog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny
www.pieknyumysl.org

***

„Bardzo gorąco i z całym sercem polecam kurs hipnozy I stopnia, na którym dowiedziałem się wiele nowych i ciekawych rzeczy z zakresu psychologii głębi. O funkcjonowaniu ludzkiego mózgu, o świadomości i podświadomości. Całą tą zebraną wiedzę w czystej postaci z powodzeniem mogę teraz wykorzystać w swojej pracy terapeutycznej… Również bardzo poszerzyłem swoją samoświadomość i odkryłem jak wiele wiedzy jest jeszcze do odkrycia…”

Paweł Bergel
terapeuta zajęciowy, ratownik medyczny, masażysta, muzyk
www.bergmusic.pl

***

„Bardzo rekomenduję ten kurs zarówno jako narzędzie do pracy z pacjentem jak i do rozwoju osobistego i duchowego. Wspaniali ludzie, wspaniały kurs. Polecam gorąco.”Michał Urban

https://www.facebook.com/pg/fizjoterapiamu/

***

„Bardzo polecam kurs hipnozy I st. prowadzony przez Annę Trzcieniecką-Green i Bożenę Hanik. Dostałem obfitość wiedzy. Poznałem cudownych ludzi i przeżyłem wspaniałą przygodę. Dziękuję bardzo.”

Maciej Machnicki

lekarz dentysta
***

„Polecam kurs hipnozy I stopnia dla wszystkich osób, które chcą pracować z klientem/pacjentem z uwzględnieniem całościowego pojmowania człowieka w jego jedności. Kurs uczy autentycznej pracy z ludźmi oraz daje możliwość uzyskania dużej ilości merytorycznej wiedzy.”

Dorota LewandowskaHipnoza/ terapia czaszkowo- krzyżowa.
Śląsk: http://bit.ly/2knW4gL

***

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW

Kurs jest dwuletni – dyplom ukończenia uzyskuje się po ukończeniu całego programu przewidzianego dla konkretnej grupy zawodowej (program wspólny + rozwinięcie dla danej grupy zawodowej). Istnieje również możliwość ukończenia modułów nieobowiązkowych  w cenie 1200 PLN za moduł.

Koszt udziału w seminarium z udziałem gościa zagranicznego jest wliczony w cenę dla osób będących w trakcie I roku aktualnej edycji kursu. W drugim roku nauki udział w Seminarium jest opcjonalny i dodatkowo płatny.Wręczenie dyplomów odbywa się podczas ostatniego zjazdu (modułu).

Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na dole strony. Obowiązuje bezzwrotna opłata rekrutacyjna w wys. 300 zł. Do zgłoszenia konieczne jest dołączenie potwierdzenia wpłaty tej opłaty na podany niżej numer konta. Zgłoszenia bez wniesionej opłaty nie będą rejestrowane. W przypadku pozytywnego wyniku rekrutacji, opłata rekrutacyjna potraktowana zostanie jako zaliczka na poczet opłaty za kurs i odliczona od pierwszej wpłaty.

Rozmowy wstępne odbywać się będą we wrześniu, w Centrum Vivere przy ul. Sokołowskiego 24 w Krakowie. Termin nadsyłania zgłoszeń na edycję kursu rozpoczynającą się w 2022 roku upływa 31 sierpnia 2022.

Cena: 1200 PLN/Moduł (Suma: 22 800 PLN)  płatne w całości lub w 19 ratach (każdorazowo do dnia poprzedzającego termin zajęć).

Wpłat prosimy dokonywać na:

Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą
ul.Sikorskiego 2/8, 31-115 Kraków
Numer konta: 33 1050 1445 1000 0023 2618 8170
Tytuł przelewu: kurs „Podstawy hipnozy” (proszę dopisać: „opłata rekrutacyjna” lub „całość” lub „numer raty”)

Osoby, które potrzebują fakturę VAT proszone są o wysłanie mailem przez formularz kontaktowy pełnej nazwy, adresu i numeru NIP firmy oraz wpisywanie w tytule przelewu jej nazwy. Jeśli przelew jest dokonywany z konta firmowego proszę umieścić informację o imieniu i nazwisku uczestnika kursu. Jeżeli przelew jest wykonywany z konta prywatnego a rachunek ma być wystawiony na firmę, proszę umieścić w opisie przelewu nazwę firmy.

Zajęcia odbywać się będą przy ulicy Sokołowskiego 24 w Centrum Terapii i Rozwoju „Vivere” w Krakowie

W sobotę zaczynamy o godzinie 10.30 do 19.30 z przerwą obiadową, w niedzielę 9.00 do 15.00.

Zapisy i informacje poprzez formularz na na dole strony lub mailowo: biuro@hipnoza.org.pl

***

Harmonogram zjazdów Kursu

HARMONOGRAM KURSÓW 2022/2023

Osoby zainteresowane udziałem w następnej edycji tego kursu zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Prosimy o załączenie skanów dyplomów ukończonych studiów i szkoleń.

  Chcę otrzymać rachunek  Profesjonalna Szkoła Hipnozy Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą. Kursy Hipnozy Terapeutycznej i Klinicznej