container-fluid

Kurs Zaawansowanej Hipnozy Terapeutycznej ( Hipnoterapii ) i Klinicznej

Dwuletni Kurs Zaawansowanej Hipnozy Terapeutycznej ( Hipnoterapii ) i Klinicznej dla Profesjonalistów

„Studiowanie hipnozy bez wątpienia zmieni twoje rozumienie ludzi i ich problemów, zachęcając do szerszego poszukiwania zasobów swoich klientów w sposób, jakiego mógłbyś wcześniej nie wziąć pod uwagę. Zdobycie umiejętności korzystania z hipnozy klinicznej będzie nieocenionym środkiem, który pozwoli na poprawę twoich umiejętności klinicznych. Integracja hipnozy z planem leczenia może pozwolić na uzyskanie trwałych wyników w pracy terapeutycznej. Być może najlepsze jest to, że wykorzystanie hipnozy może być sposobem na promowanie samowystarczalności i niezależności w klientach, z którymi współpracujesz, pomagając im poczuć, że mają kontrolę i zasoby, których mogą używać.”

Michael D. Yapko „Trancework”

Zadaniem kursu jest wszechstronne i gruntowne przeszkolenie Uczestników w różnych rodzajach hipnozy, tak aby po jego ukończeniu mogli samodzielnie stosować hipnozę w praktyce terapeutycznej. Kurs uczy zaawansowanego, twórczego użycia hipnozy i narzędzi hipnotycznych głównie w podejściu krótkoterminowym, zorientowanym na cel i przede wszystkim pozwala integrować te narzędzia z posiadanym wykształceniem i doświadczeniem studentów, w zakresie wykonywanych przez nich zawodów. 

Kurs przeznaczony jest dla profesjonalistów: psychoterapeutów, lekarzy, psychologów, terapeutów, coachów, trenerów i osób zbliżonych zawodów (wymagane jest ukończenie studiów wyższych ) oraz dla studentów ostatnich lat (4/5 rok) medycyny i psychologii.

Kurs ten składa się z 20 tematycznych modułów.

Organizacja kursu (jeden weekend w miesiącu na przestrzeni dwóch lat) ma na celu wykorzystanie przerw w nauce do utrwalenia (na poziomie świadomym i nieświadomym) zdobytych umiejętności. Absolwenci nauczą się praktycznego zastosowania hipnozy w psychoterapii, medycynie (psychosomatyka, dentystyka, położnictwo, leczenie bólu, rehabilitacja, leczenie uzależnień) w sporcie oraz innych dziedzinach życia jak np. praca w zespołach czy coaching i rozwój osobisty.

Prowadzący:

***

SZKOŁA HIPNOZY. PROGRAM DWULETNIEGO KURSU ZAAWANSOWANEJ HIPNOZY TERAPEUTYCZNEJ / HIPNOTERAPII / I KLINICZNEJ DLA PROFESJONALISTÓW

TERMINY ZJAZDÓW PODANE SĄ: TUTAJ

OPISY MODUŁÓW: ZOBACZ TUTAJ

PROGRAM I ROKU

MODUŁ I – Podstawy hipnozy
MODUŁ II – Wybrane techniki indukcyjne, ich możliwości i ograniczenia
MODUŁ III – Metody komunikacji w hipnozie. Praca z oporem
MODUŁ IV – Techniki wyobrażeniowe
MODUŁ V – Teoria i praktyka stosowania sugestii
MODUŁ VI – Metafory
MODUŁ VII – Wybrane zjawiska hipnotyczne
MODUŁ VIII – Hipnoza w różnych modalnościach terapeutycznych
MODUŁ IX – Zastosowanie hipnozy
MODUŁ X – Seminarium z Claudią Manzini-Egger

PROGRAM II ROKU

MODUŁ XI – Psychosomatyka
MODUŁ XII
Praca z traumą w hipnozie
MODUŁ XIII – Zastosowanie hipnozy w leczeniu bólu
MODUŁ XIV – Depresja
MODUŁ XV – Hipnoza w uzależnieniach
MODUŁ XVI –
Terapia par w hipnozie
MODUŁ XVII –
Ciąża i poród w hipnozie
MODUŁ XVIII –
Praca z dziećmi w hipnozie
MODUŁ XIX –
Superwizja w hipnozie
MODUŁ XX –
Seminarium z Claudią Manzini-Egger

***

OPINIE UCZESTNIKÓW KURSU Kursu:

***

„Będąc absolwentem ponad 70 kursów podyplomowych, z pełną odpowiedzialnością i pewnością mogę polecić to szkolenie. Pomogło mi ono zarówno w pracy z pacjentami, zrozumieniu wielu mechanizmów biologicznych z punktu widzenia psychologii oraz hipnozy i nauk pokrewnych. Ogromną zaletą jest rozwój osobisty oraz praca jaką można wykonać z samym sobą, co przekłada się w szalenie pozytywny sposób na życie osobiste i zawodowe. Dziękuję.”

Jakub Stępnik

osteopata, fizjoterapeuta
***
„W opisie kursu prowadzący drobiazgowo opisują program zajęć. Program nie zawiera jednak osobistych odkryć jakie można poczynić podczas praktycznego trenowania hipnozy. Każdy uczestnik ma bowiem własne odkrycia. Biorąc udział w tym wyjątkowym kursie dowiedziałam się dużo nie tylko na temat hipnozy ale także wiele o sobie, co jest ogromną wartością w pracy terapeutycznej. Dziękuję!.”
Zuzanna Maryańczyk-Sitarz
psycholog, psychoterapeuta, członek PTP http://medycynaholistyczna.com.pl/
***
„Bardzo gorąco i z całego serca polecam szkolenie z podstaw hipnozy. Przyznam, że przed rozpoczęciem szkolenia miałam dużo wątpliwości. Jednak teraz śmiało mogę powiedzieć, że to było jedno z moich najlepszych doświadczeń edukacyjnych, a skończyłam – myślę niemało szkoleń – ( około 10, w tym cztery kilkuletnie szkoły psychoterapii). Można powiedzieć, że ten kurs dał mi taki ostateczny „szlif”. Chociaż w moim zawodzie psychoterapeuty nic nie jest ostateczne, ciągle trzeba się uczyć i rozwijać.  Posiadam teraz narzędzie, z którego mogę skorzystać wtedy, kiedy potrzeba albo kiedy  inne środki zawodzą. Hipnozę stosuję z sukcesami w pracy indywidualnej i grupowej. Poza tym bardzo dużo skorzystałam osobiście – pracując w hipnozie nad indywidualnymi problemami, celami, potrzebami. Już nie wspomnę o wspaniałych i inspirujących ludziach, których miałam zaszczyt poznać – dwie charyzmatyczne prowadzące oraz kolegów i koleżanki z kursu. W ramach kursu uczestniczyłam w seminarium z Claudią Manzini-Egger, które wywarło na mnie ogromne wrażenie i zapoczątkowało fascynację metodą H.I.T.T. Z pewnością będę kontynuowała naukę hipnozy. Serdecznie polecam.”
mgr Agnieszka Sadło
psycholog, psychoterapeuta, specjalista terapii uzależnień
Pracuje w Lublinie w Ośrodku Leczenia Uzależnień, stowarzyszeniu Agape, prowadzi indywidualną praktykę
***

Kurs Hipnozy dostarcza nie tylko wiedzę merytoryczną lecz przede wszystkim praktyczne umiejętności używania hipnozy w celach terapeutycznych w małej grupie. Polecam szczególnie psychoterapeutom i szkoleniowcom operującym słowem – by trans rozumieć, a dzieje się on na co dzień, i świadomie nim kierować.”


Edyta Naczulska
pedagog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny
www.pieknyumysl.org

***

„Bardzo gorąco i z całym sercem polecam kurs hipnozy, na którym dowiedziałem się wiele nowych i ciekawych rzeczy z zakresu psychologii głębi. O funkcjonowaniu ludzkiego mózgu, o świadomości i podświadomości. Całą tą zebraną wiedzę w czystej postaci z powodzeniem mogę teraz wykorzystać w swojej pracy terapeutycznej… Również bardzo poszerzyłem swoją samoświadomość i odkryłem jak wiele wiedzy jest jeszcze do odkrycia…”

Paweł Bergel
terapeuta zajęciowy, ratownik medyczny, masażysta, muzyk
www.bergmusic.pl

***

„Bardzo rekomenduję ten kurs zarówno jako narzędzie do pracy z pacjentem jak i do rozwoju osobistego i duchowego. Wspaniali ludzie, wspaniały kurs. Polecam gorąco.”Michał Urban

https://www.facebook.com/pg/fizjoterapiamu/

***

„Bardzo polecam kurs hipnozy prowadzony przez Annę Trzcieniecką-Green i Bożenę Hanik. Dostałem obfitość wiedzy. Poznałem cudownych ludzi i przeżyłem wspaniałą przygodę. Dziękuję bardzo.”

Maciej Machnicki

lekarz dentysta
***

„Polecam kurs hipnozy dla wszystkich osób, które chcą pracować z klientem/pacjentem z uwzględnieniem całościowego pojmowania człowieka w jego jedności. Kurs uczy autentycznej pracy z ludźmi oraz daje możliwość uzyskania dużej ilości merytorycznej wiedzy.”

Dorota LewandowskaHipnoza/ terapia czaszkowo- krzyżowa.
Śląsk: http://bit.ly/2knW4gL

***

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW

Kurs jest dwuletni – zaświadczenie ukończenia uzyskuje się po ukończeniu całego programu.

  1. Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na dole strony. Prosimy o załączenie skanów dyplomów ukończonych studiów i szkoleń. Termin nadsyłania zgłoszeń na edycję kursu rozpoczynającą się w 2024 roku upływa 20 sierpnia 2024. Obowiązuje bezzwrotna opłata rekrutacyjna w wys. 350 zł. Do zgłoszenia konieczne jest dołączenie potwierdzenia wpłaty tej opłaty na podany niżej numer konta. Zgłoszenia bez wniesionej opłaty nie będą rejestrowane. O przyjęciu na Kurs decyduje wynik rozmowy kwalifikacyjnej.
  2. Rozmowy kwalifikacyjne odbywać się będą w drugiej połowie sierpnia 2024, w Krakowie. O indywidualnym czasie (dacie i godzinie) i miejscu spotkania Kandydaci będą informowani mailowo.

 Cena kursu (wszystkie podane kwoty są kwotami BRUTTO – w cenę wliczony jest podatek VAT w wys. 23%): 1600 PLN/Moduł (Suma: 32000 PLN)  płatne w całości lub w 20 ratach:

  • Pierwsza rata 3500 PLN
  • 19 rat po 1500 PLN

(każdorazowo do dnia poprzedzającego termin zajęć).

Wpłat prosimy dokonywać na:

Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą
ul.Sikorskiego 2/8, 31-115 Kraków
Numer konta: 33 1050 1445 1000 0023 2618 8170
Tytuł przelewu: kurs „Hipnoza Kliniczna” (proszę dopisać: „opłata rekrutacyjna” lub „całość” lub „numer raty”)

Osoby, które potrzebują fakturę VAT proszone są o wysłanie mailem przez formularz kontaktowy pełnej nazwy, adresu i numeru NIP firmy oraz wpisywanie w tytule przelewu jej nazwy. Jeśli przelew jest dokonywany z konta firmowego proszę umieścić informację o imieniu i nazwisku uczestnika kursu. Jeżeli przelew jest wykonywany z konta prywatnego a rachunek ma być wystawiony na firmę, proszę umieścić w opisie przelewu nazwę firmy.

Zajęcia odbywać się będą przy ulicy Sokołowskiego 24 w Centrum Terapii i Rozwoju „Vivere” w Krakowie

W sobotę zaczynamy o godzinie 10.30 do 19.30 z przerwą obiadową, w niedzielę 9.00 do 15.00.

Zapisy i informacje poprzez formularz na na dole strony lub mailowo: biuro@hipnoza.org.pl

***

Harmonogram zjazdów Kursu

HARMONOGRAM KURSÓW

Osoby zainteresowane udziałem w następnej edycji tego kursu zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego. Prosimy o załączenie skanów dyplomów ukończonych studiów i szkoleń.

    Chcę otrzymać rachunek    Profesjonalna Szkoła Hipnozy Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą. Kursy Hipnozy Terapeutycznej i Klinicznej