Maria Stanisławiak

Psychoterapeuta, psycholog kliniczny. Studia z psychologii odbyła na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Posiada ponad 20 letnie doświadczenie psychoterapeutyczne. Prowadziła psychoterapię grupową, indywidualną i małżeńską na oddziale dziennym leczenia nerwic. Aktualnie pracuje ambulatoryjnie w NZOZ Logopromed w Krakowie i od 15 lat prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną.

Zajmuje się leczeniem zaburzeń osobowości, nerwic, zaburzeń depresyjnych i lękowych, trudności w relacjach osobistych, problemami z samooceną, rozstaniem, związanymi ze stresem, także egzaminacyjnym. W zależności od rodzaju zgłaszanego problemu stosuje psychoterapię psychodynamiczną lub psychoterapię z użyciem transu lub hipnozy (Analiza Integracyjna w Hipnozie wg W. Meinholda, psychoterapia NLP, podejście ericksonowskie, ).

Jest jednym z 19 specjalistów w Polsce w zakresie Hipnointegracyjnej Psychoterapii Głębi (H.I.T.T.®) a także nauczycielem i superwizorem (certyfikat nr S/5/2020) metody H.I.T.T.® – jedną z siedmiu osób w Polsce posiadających takie uprawnienia – certyfikowanym przez Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą i  Międzynarodową Federację Hipnointegracyjnej Psychoterapii Głębi i Badań nad Hipnozą. Przez wiele lat była aktywnym członkiem Zarządu Towarzystwa.

Prowadzi również szkolenia i coaching.

Jeszcze jako studentka reprezentowała Polskę prowadząc warsztaty treningu adaptacyjno-społecznego na legendarnym I Kongresie Psychoterapii Humanistycznej w Londynie.

W Studium Terapii przez Sztukę przy Teatrze Ludowym a obecnie Krakowskiej Operze Kameralnej wykłada psychologię twórczości oraz autorski przedmiot Sceniczną Metaforę Terapeutyczną.

Certyfikaty i szkolenia

 • Czteroletni kurs psychoterapii psychodynamicznej i rodzin w Klinice Psychiatrycznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz staże w Zakładzie Psychoterapii CM UJ i Oddziale Nerwic CM UJ.
 • Certyfikat Hipnoterapeuty w zakresie metody H.I.T.T. – Hipnointegracyjnej Psychoterapii Głębi Wernera Meinholda ( INTERNATIONAL GESELLSCHAFT FUR THERAPEUTISCHE HYPNOSE UND HYPNOSEFORSCHUNG (IGTH))
 • Dyplom uprawniający do nauczania metody H.I.T.T. – Hipnointegracyjnej Psychoterapii Głębi Wernera Meinholda ( INTERNATIONAL GESELLSCHAFT FUR THERAPEUTISCHE HYPNOSE UND HYPNOSEFORSCHUNG (IGTH))
 • Szkolenie w zakresie psychodynamicznej psychoterapii grupowej i indywidualnej w Oddziale Dziennym ZOZ Nowa Huta
 • Staże w zakresie psychosomatyki, neuropsychologii i psychoterapii dzieci i młodzieży
 • Dyplomy kursu hipnozy I i II stopnia (Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą)
 • Dyplom I stopnia z zakresu Analizy Integracyjnej w Hipnozie
 • Szkolenia w zakresie terapii w podejściu ericksonowskim
 • Stopień Trenera NLP
 • Modelowanie NLP (terapeuta Peter Wrycza)
 • NLP w terapii uzależnień (terapeuta Tony Beerden)
 • Szkolenia w terapii Gestalt w Klinicznym Laboratorium Psychosomatyki i Psychoterapii AM w Krakowie i Ośrodku „Synapsis” w Warszawie
 • Certificate of Proficiency in English (University of Cambridge)

 

Stosuje metodę H.I.T.T.® Wernera Meinholda.
tel: 793 287 373
www.psychoterapianlp.pl

UWAGA! Towarzystwo nie pośredniczy w umawianiu z poszczególnymi terapeutami ani nie udziela żadnych informacji na temat prowadzonych przez nich terapii. W celu umówienia się na spotkanie lub uzyskania szczegółowych informacji konieczne jest skontaktowanie się bezpośrednio z wybranym terapeutą.