Relacja z seminarium z Claudią Manzini-Egger.

W miniony weekend mieliśmy przyjemność uczestniczyć w seminarium prowadzonym przez prezes Międzynarodowego Towarzystwa Hipnozy Terapeutyczne i Badań nad Hipnoza IGTH Claudię Manzini-Egger pt. „„Faza genitalno-edypalna” i „Analiza fokalna FAH w metodzie HITT® wg W.J. Meinholda”. Claudia przekazała nam wiele praktycznej i cennej wiedzy, podzieliła się swoim doświadczeniem i mądrością terapeutyczną także podczas superwizji dla terapeutów stosujących Metodę HITT® i spotkania nauczycieli Metody. Drugiego dnia uczestniczyliśmy w demonstracji analizy fokalnej. Seminarium tłumaczone było (możemy już chyba powiedzieć, że tradycyjnie) przez świetną tłumaczkę i psycholożkę Magdalenę Spyt.

W sobotę odbyło się także walne zebranie członków Towarzystwa. Tego dnia uhonorowaliśmy tytułem Członka Nadzwyczajnego nasze koleżanki dr Annę Trzcieniecką-Green i mgr Bożenę Hanik w uznaniu za Ich specjalne zasługi na rzecz Towarzystwa. Dziękujemy obu Paniom za przewodnictwo i towarzyszenie nam oraz cały wkład jaki włożyły w rozwój Towarzystwa, badanie i propagowanie hipnozy oraz hipnoterapii, kształcenie i trenowanie kolejnych grup słuchaczy naszych kursów.

Na zakończenie pierwszego dnia Seminarium tradycyjnie zostaliśmy uraczeni porcją cudownej, wirtuozerskiej muzyki w wykonaniu fantastycznego duetu Kazimierza Michalika i Jana Pasławskiego. Po nich w mini recitalu wystąpił nasz kolega Jerzy Pocica częstując nas mieszanką swoich głębokich, pełnych emocji pieśni i zabawno-frywolnych piosenek. Wszyscy słuchacze zgodzili się, że Jerzy zdecydowanie za rzadko dzieli się z nami swoim talentem. Na jego wniosek ustaliliśmy, że będziemy więcej uwagi poświęcać artystycznej działalności naszych członków i wprowadzimy nowy zwyczaj – organizowania mini występów po przyszłych seminariach bądź spotkaniach Klubu HIT.

Trzy dni spędzone z Claudią Manzini-Egger, nie tylko na sali wykładowej ale także podczas wspólnych obiadów i kolacji, pełnych radości i humoru dyskusji, otworzyły w nas kolejne pokłady terapeutycznej wrażliwości i świadomości. Z tęsknotą ale i nową wiedzą i zapałem ruszyliśmy dziś do naszych codziennych zajęć i spotkań.