Warsztaty „Zastosowanie hipnozy w leczeniu bólu”

Wszystkich absolwentów Kursu Podstawy Hipnozy oraz osoby posiadające doświadczenie w hipnoterapii i pracy z pacjentem w głębokiej hipnozie zapraszamy na warsztaty pt. „ZASTOSOWANIE HIPNOZY W LECZENIU BÓLU”, prowadzone przez Annę Trzcieniecką-Green.

Hipnoza na stole operacyjnym? To nie żart. Tak pracują lekarze w wielu szpitalach na świecie: http://bit.ly/2D9eU2m

Dr. Ilyess Zemmoura z Francuskiego Centre Hospitalier Universitaire de Tours wraz z innymi neurochirurgami przeprowadzili 43 operacje na otwartym mózgu używając hipnozy jako jedynego środka znieczulającego. Operacje przeprowadzone były na 37 pacjentach z rakiem (glejak mózgu) pomiędzy rokiem 2011 a 2015. Operacje usuwania glejaka często wymagają aby pacjent był przytomny w trakcie zabiegu aby mógł reagować na to co mówi lekarz i odpowiadać na pytania.

Hipnoza może nam pomóc w następujących obszarach dotyczących leczenia bólu:

– analgezja (zniesienie poczucia bólu) i hipnoanastezja podczas zabiegów medycznych i operacyjnych (np. operacja, poród, ekstrakcja zęba, operacje plastyczne)
– uśmierzanie bólów porodowych
– bólów pooparzeniowych
– dolegliwości bólowych w przebiegu AIDS
– leczenie bolów chronicznych i przewlekłych
– zwalczanie bólów fantomowych
– walka z migrenami i naczyniowymi bólami głowy

Analgezja hipnotyczna pozwala zmniejszyć koszty zabiegów i procesów leczenia, sprzyja szybszemu gojeniu się ran pooperacyjnych i pooparzeniowych niż przy stosowaniu anestezji farmakologicznej, jest także skuteczniejsza niż środki farmakologiczne w uśmierzaniu bólu o wysokim natężeniu.

Warsztat „ZASTOSOWANIE HIPNOZY W LECZENIU BÓLU” odbędzie się w dniach: 30-31 marca 2019. Osoba prowadząca: Anna Trzcieniecka-Green

Zajęcia odbywać się będą przy ulicy Sokołowskiego 24 w Centrum Terapii i Rozwoju „Vivere” w Krakowie. W sobotę zaczynamy o godzinie 10.30 do 19.30 z przerwą obiadową, w niedzielę 9.00 do 15.00.

Zapisy i informacje: biuro@hipnoza.org.pl tel. +48502459707

Koszt: 800 zł

Wpłat prosimy dokonywać na:

Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą
ul.Sikorskiego 2/8, 31-115 Kraków
Numer konta: 33 1050 1445 1000 0023 2618 8170
Tytuł przelewu: „LECZENIE BÓLU