Zaproszenie na 11 spotkanie Klubu HIT, gość Alexander Poraj-Żakiej.

Zapraszamy na kolejne, 11 – już spotkanie Klubu HIT, po Zen inspiracji, po solidną i smaczną okazję do dialogu myśli, wymiany doświadczeń.

Podczas tego spotkaniu klubu będziemy wędrować DROGĄ ZEN.

Ideą spotkań klubu jest tworzyć miejsce i wspólnotę, które wnosi w nasze życie i pracę inspiracje, dzięki którym możemy wciąż się uczyć, rozwijać i stawać bardziej świadomymi siebie osobami i terapeutami.

Zakładamy, że zadaniem terapeuty, doradcy psychologicznego, jest być cały czas w procesie świadomości i uczenia, wtedy będziemy w pełni zdolni do akceptacji i odpowiedzi na potrzeby przychodzących do nas osób.

Pod przewodnictwem Aleksandra będziemy poznawać Zen jako praktykę, filozofię, drogę duchowości i poszukiwać inspiracji zen do naszej praktyki życia i psychoterapii.

Spotkanie odbędzie się już w niedzielę – 15.04.2018, w godz. 15.30 – 17.00, na ul. Sokołowskiego 24.

Alexander Poraj-Żakiej urodził się w 1964 roku. Ukończył studia teologiczne i Religioznawstwo we Freiburgu (Niemcy) i Granadzie (Hiszpania) oraz otrzymał doktorat uniwersytetu we Freiburgu na temat „Struktura tożsamości w mistyce mistrza Eckcharda i w duchowości zen”.

Po odbyciu czteroletniego szkolenia psychoterapeutycznego Alexander został prezesem sieci klinik psychosomatycznych z siedzibą w Berlinie. Stworzył także Akademię Psychosofii w Hiszpanii.

Po 20 latach praktyki zen został nauczycielem zen (2006r.) i w 2010r. otrzymał „inka” zostając mistrzem zen i jednym z trzech następców benedyktyna i mistrza zen Willigisa Jägera. Obecnie jest dyrektorem duchowym ośrodka Benediktushof w Holzkirchen (Niemcy), który należy do największych ośrodków tego typu w Europie, założonego w 2003r.

Alexander jest również współinicjatorem niemieckiej Fundacji Mądrość Wschodu i Zachodu oraz Polsko–Niemieckiej Fundacji Willigisa Jägera. Razem z Willigisem Jägerem jest również inicjatorem powstania Instytutu Mądrość Wschodu i Zachodu utworzonym przy Uniwersytecie Alberta-Ludwika we Freiburgu. Współtworzy Instytut Rozwoju Osobistego Euphonia we Wrocławiu.

Alexander Poraj-Żakiej prowadzi kursy i wykłady w całej Europie. Także w Polsce prowadzi cykl warsztatów integrujących psychologię z duchowością. Regularnie (dwa razy w roku) prowadzi sesshin w Antoniowie oraz kilka razy w roku zazen połączone z dokusan we wrocławskim.

Zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa, jak również wszystkich praktyków pomagania ludziom, którzy poszukują inspiracji do pracy samoświadomości, do praktyki terapii i życia.

Jak zawsze czeka nas również stół, zastawiony po sufit potrawami, które tym razem będziemy smakować, uważnie, z mądrością Zen.

Zapraszamy 🙂

Jerzy

W imieniu Zarządu THTiBnH: Bożeny, Haliny, Ani, Andrzeja, Jerzego