Trzecie spotkanie klubu HIT już za nami

26 marca odbyło się kolejne spotkanie klubu HIT Było tak ciekawie, że nie spostrzegliśmy jak czas doszedł do końca i żal było wychodzić.
Formuła spotkań Klubu coraz bardziej się rozwija i umacnia; uczymy się na dwóch poziomach, poznając i dyskutując prawa i mechanizmy metody Wernera, jednocześnie umacniając i rozwijając sposób w jaki rozmawiamy, wymieniamy doświadczenia, opowiadamy o przypadkach z pracy, tak aby czerpać z tego maksymalnie dużo inspiracji.

Współczynnik wnikliwości i inspiracji z naszych analiz i rozmów rośnie; zapraszamy przyjdź – sprawdź, doświadcz, podziel się, weź czego potrzebujesz, żeby wrócić w poniedziałek do pomagania bogatszy choćby o jedną inspirującą uwagę.

Tematami tego spotkania Klubu było kilka ważnych wątków psychoterapii inicjowanych analizą wykładu Wernera z 2010 roku:

  • faza symbiotyczna i jej nieświadome odbicie w relacji terapeutycznej; po co pacjent potrzebuje terapii i terapeuty, czy i po co terapeuta potrzebuje pacjenta,
  • relacja terapeutyczna – kwartet terapeutyczny; co wnosi do terapii osoba pacjenta, co wnosi osoba – terapeuty,
  • choroba i terapia jako obiekty w terapii, w relacji terapeutycznej; jaką pełnią funkcję i co się z nimi ?dzieje? w procesie relacji, przeniesienia, w hipnozie,
  • choroba i jej sens, i co z nią robimy w terapii: usuwamy czy czynimy zbędną,
  • choroba jako komunikacja; co komunikuje choroba, kto(co) jest odbiorcą a kto(co) jest nadawcą w chorobie, w objawie,
  • poziomy świadomości z jakimi osoba – pacjent przychodzi, wchodzi w terapię i jak wobec tego może (powinien) zachować się terapeuta,
  • dwa sprzeczne impulsy, instancje; jedna która powołuje chorobę aby przez nią coś uzdrowić i druga, która chce się jej po prostu pozbyć, zrzucić z siebie,
  • zakres aktywności terapeuty w relacji, wobec pytania – problemu pacjenta; kim dosłownie, symbolicznie, metaforycznie jest terapeuta dla (wobec) pacjenta.

Tematów było jeszcze więcej, nie sposób ich w tym krótkim streszczeniu pomieścić, nie ma też chyba takiej potrzeby; po prostu, zapraszamy na spotkanie, przyjdź, dodaj swoją perspektywę, i weź całość.

Tradycyjnie, było dużo dobrej rozmowy, atmosfera ciekawości, swobodnej uśmiechniętej towarzyskiej pogawędki, były też smaki, przygotowane tym razem na cało przez Anie. Jeżeli poznać można osobę po jej dziełach, to samo tylko smakowite porywające czekoladowo – owocowe ciasto Ani daje jej świadectwo najwyższej osobistej jakości.

W trakcie rozmów na temat formuły klubu, pojawił się pomysł, żeby co jakiś czas (do ustalenia) dodawać do spotkania klubu tematyczny wykład. Tematy wykładów mogłyby być różne, powiązane jednak z metodą Wernera, z psychoterapią, z hipnozą, z pomaganiem.

Co Wy na to?

Zapraszamy na następne spotkanie Klubu HIT, które tym razem odbędzie się dopiero w maju 28.05.2017, na ulicy Sokołowskiego 24, inwestycja wynosi jedynie 30 zł.

Zapraszamy, spotykajmy się, wymieniajmy doświadczeniem, spojrzeniem, mądrością, humorem, bądźmy też dzięki sobie nawzajem mądrzejsi, lepsi; prawda jeżeli daje się poznać, to pewniej daje się poznać w dialogu., w rozmowie.

Pozdrawiam
Jerzy Pocica

W imieniu Zarządu THTiBnH: Bożeny, Haliny, Ani, Kasi, Andrzeja.