9 spotkanie Klubu HIT – 4.02.2018 – relacja

9 spotkanie klubu było bardzo dźwięczne.

Słuchaliśmy, stroili się, poznawali, docierali do odczucia spokoju i rozluźnienia, badali jak dźwięki wpływają na nasze samopoczucie i mogą nas uzdrawiać.

Treścią spotkania był dźwięk i jego uzdrawiające działanie, również prezentacja rodzajów i możliwości specjalnych kamertonów, które emitują uzdrawiające dźwięki.

Przebywaliśmy w przestrzeni dźwięków o zdrowych częstotliwościach, strojąc się na spokój i zdrowie.

Spotkanie poprowadziła Ania Orłowska, z towarzyszeniem Jurka Korzewskiego.

Dźwięk to „wrażenie słuchowe, spowodowane falą akustyczną rozchodzącą się w ośrodku sprężystym (ciele stałym, cieczy, gazie). Częstotliwości fal, które są słyszalne dla człowieka, zawarte są w paśmie między wartościami granicznymi od ok. 16 Hz. do ok. 20 kHz.” (Wikipedia)

Oto kilka głównych tez (hipotez) prezentacji, wynikających z założeń Dogłębnej Terapii Międzykomórkowej, które dyskutowaliśmy i doświadczali na sobie:

– każda komórka, każdy organ naszego ciała jest źródłem dźwięku, emituje fale dźwiękową, o określonej częstotliwości, niesłyszalnej dla człowiek

– jesteśmy jak instrument, który zdrowy gra piękne melodie, a zaburzony fałszuje, nie trzyma tonacji, zmienia częstotliwość i rytm

– każda komórka, każdy organ ma swoją określoną częstotliwość fali (drgań – wibracji)

– zdrowa komórka, zdrowy organ, mają swoją przypisaną sobie zdrową częstotliwość

– choroba zaburza tę zdrową częstotliwość, jakby przestraja komórkę – organ na inną, niezdrową częstotliwość

– wszyscy zapewne mamy w doświadczeniu wpływ dźwięków na nasze samopoczucie, nastrój, myśli i uczucia jakich w ich obecności doświadczamy i tworzymy

– teraz możemy badać i poznawać wpływ dźwięku na ciało, na różnych poziomach, od poziomu organów do poziomu komórek, z poziomu zachowań do poziomu wibracji, tak subtelnych, że słyszalnie, świadomie przez nas nierozpoznawalnych

– można z pomocą zewnętrznych źródeł dźwięku, fal dźwiękowych przywrócić zdrowie, zdrowe strojenie określonych komórek – organów, i dzięki temu wspomóc ich leczenie, a nawet wyleczyć je,

– takim zewnętrznym żródłem dźwięku – uzdrawiającym stroicielem, są specjalne kamertony, które emitują w postaci czystej dźwięki, o określonej zdrowej częstotliwości, i wpływają na określony organy, które rezonując, odpowiadając na nie, przestrajają się, stroją na nowo na swoją zdrową częstotliwość i leczą się,

– dźwięki jednocześnie mogą niszczyć chore – nowotworowe komórki, które nie są w stanie, dostroić się do zdrowych częstotliwości

– dźwięk kamertonów wpływa pozytywnie – uzdrawiająco na ciało, choroby somatyczne, ból, jak również na świadomość, stany umysłu, stany emocjonalne, koncentrację.

Ania i Jurek prezentowali nam różne kamertony i różnorodne ich zastosowania. Mogliśmy na sobie doświadczyć wpływ dźwięku na nasze samopoczucie fizyczne, emocjonalne.

Kamertony są strojone według starej skali muzycznej – skali pitagorejskiej, do częstotliwości 432Hz, częstotliwości zdrowej i uzdrawiającej dla człowieka.

Poznaliśmy min. kamertony i realizowane z ich pomocą techniki: kwinty czystej, technikę interwałową, technikę aniołów, technikę meridianową, technikę biorezonansu oraz kamertony narządowe, odpowiadające i leczące określone narządy. Próbowaliśmy również działania kamertonu DNA, naprawiającego geny.

Wszyscy czuliśmy się po tej sesji dźwiękowej zrelaksowani; przyjemne uczucie spokoju wypełniało do każdej komórki ciała, stroiło pozytywnie.

To było bardzo przyjemne, jednocześnie bardzo inspirujące.

Stawiało przed nami jednocześnie pytania jak wykorzystać uzdrawiające właściwości dźwięku i jak w przyszłości może wyglądać terapia psychologiczna, wsparta kamertonami i innymi metodami oddziaływania poprzez ciało na zdrowie, emocje, stany umysłu.

Teraz zapewne każdy z nas będzie szukał swojego przekonania do terapii dźwiękiem i swoich pomysłów na to czy, w jakim zakresie i jak włączyć jej metody w swoją praktykę pomagania i psychoterapii.

Po doświadczeniu dźwięku kamertonów, dobrze nastrojeni, przeszliśmy do kuluarów, gdzie było równie dźwięcznie od rozmów i smakowania.

Nie będę opisywał o czym rozmawialiśmy, ani co smakowaliśmy. Jak za każdym razem, tak i teraz Ania przygotowała innowacje smakowe, których próbowanie wywoływało spontaniczne, zindywidualizowane i radosne odgłosy wdzięczności.

Jerzy

 

Uwaga

Zapraszamy na kolejne dziesiąte (10) już spotkanie Klubu HIT i kolejne inspiracje.

Odbędzie się już w niedzielę – 11.03.2018, w godz. 15.00 – 16.30, na ul. Sokołowskiego.

Tematami będą:

– medytacja transcendentalna – jej źródło, zasady, praktyka

– medytacja jako forma wsparcia dla pacjenta dla jego własnej pracy pomiędzy sesjami

– medytacja jako forma rozwoju samoświadomości i odporności psychicznej terapeuty

W spotkaniu z pacjentem ważne jest aby terapeuta, był od początku i utrzymywał w sobie podczas całego spotkania stan jak najbardziej czystego umysłu i serca, gotowego przyjmować treści z jakimi pacjent przychodzi, w stanie akceptacji i uważności.

Potrzebna jest nam terapeutom metoda oczyszczenia umysłu z codziennych naszych osobistych doświadczeń (trosk), z rezonansów z poprzedniego spotkania z innym pacjentem, tak aby ich nie wnosić w kolejne spotkanie, zakłócając proces terapeutyczny.

Medytacja jest jedną z metod – pomocnych terapeucie w codziennej wielogodzinnej pracy – w takim oczyszczaniu i przygotowaniu się do spotkania z pacjentem.

Moderatorem spotkania klubu będzie Maria Stanisławiak, psychoterapeuta z bogatym doświadczeniem terapeutycznym i życiowym, osoba pełna różnych zainteresowań wzbogacających myślenie i praktykę pomagania.

Szczególną dziedziną zainteresowania Marii jest aspekt duchowy w pomaganiu, w psychoterapii.

Zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa, jak również wszystkich praktyków pomagania ludziom, którzy poszukują okazji do wymiany doświadczeń i inspiracji dla siebie, do swojej praktyki pomagania ludziom.

Zapraszamy 🙂

Jerzy

W imieniu Zarządu THTiBnH: Bożeny, Haliny, Ani, Andrzeja, Jerzego