6 spotkanie klubu już aplikuje się w naszej pamięci i wyobraźni. Przeskakujemy za morze i wracamy do warsztatów Johna Rydera z 2014 roku, nt.: Coaching w hipnozie i Zaawansowane techniki hipnozy.
Z pomocą Johna na chwilę „wychodzimy” poza hipnozę i hipnoterapie metodą Wernera Meinholda.
Szukamy w spojrzeniu na hipnozę z dystansu coachingowej perspektywy, którą proponuje nam John – inspiracji, które pomogą nam dodać do naszych sposobów pracy z pacjentem, klientem nowe rozwijające nas techniki.
John ma swój koncept natury umysłu i poziomów jego funkcjonowania, swoją metodę docierania do jego zasobów i swój styl prowadzenia osoby w hipnozie.
Jest ekspresyjny w zachowaniu, koleżeński, otwarty w dzieleniu się swoim myśleniem i technikami pracy w hipnozie, dialogiczny, chętnie słucha i wchodzi w dyskusje, jest ciekawy naszych pytań i pomysłów. Można się od niego uczyć zarówno podglądając jego pracę i podążając za nim, jak i konfrontując się pozytywnie z jego podejściem.
John ma też misję promowania i torowania pozytywnego myślenia, szczególnie tutaj w Polsce, chce dawać impuls do zmiany naszego „narodowego marudzenia”, wyłapywania tego co negatywne, bolesne, na zdolność do optymizmu, radości i pozytywnego nastawienia wobec siebie, historii, innych ludzi. Założył portal, który temu służy.
Oglądamy film z sesji z Johnem, w której robi on hipnozę grupową.
Jest w tej sesji dużo przykładów hipnozy konwersacyjnej, jak z pomocą rozmowy i „wieloznacznej, metaforycznej” opowieści, dopasowanej jednocześnie do całej grupy i poszczególnych osób, wprowadzać w hipnozę i prowadzić w hipnozie do przepracowania, zmiany i wglądu.
Analizujemy podejście Johna do osoby, pomagania i hipnozy, analizujemy też jego technikę mówienia, język jego indukcji.
Rozpoznajemy różnice pomiędzy metodą Wernera Meincholda a metodą John Rydera.
– John stosuje różne indukcje w zależności od tego jak rozpoznaje potrzeby i styl klienta, nie trzyma się jednego rytuału wprowadzania w hipnozę jak Werner,
– ważny jest dla niego somnambulizm, chociaż dopuszcza też efektywność pracy w hipnozie bez somnambulizmu,
– skupiony jest na rozwiązaniu problemu klienta, bardziej niż jak u Wernera na całościowym osobowym rozwoju osoby, w którym kiedy na nowo i dobrze „pozapinamy guziki marynarki rozwoju” w poszczególnych fazach rozwoju, problemy znajdą swoje naturalne rozwiązanie,
– stosuje hipnozę w wersji, którą Werner definiuje jako krótkoterminową hipnoterapię FAH, nastawioną głównie na ulgę, rozwiązanie w konkretnym problemie, objawie i którą Werner zaleca w szczególnych warunkach
– uznaje, że w coachingu, w którym głównym narzędziem pracy jest odpowiednio prowadzona rozmowa i który nastawiony jest na rozwiązania a nie zdrowienie, hipnoza jest pomocną techniką, zarówno klasyczna indukcyjna hipnoza jak i hipnoza konwersacyjna.
Było dużo więcej jeszcze analiz i dyskusji, aby to dostać zapraszamy do bezpośredniego udziału w spotkaniach Klubu; zawsze jest inspirująco i smakowicie i wesoło.
Zapewne wiecie ile w „codziennym biegu” życia, pracy taka chwila na spotkanie, wspólne myślenie, ciepło śmiechu, smakowanie, wymianę, refleksje, powolne tempo, przyniesie nam rozluźnienia, odświeżenia, głębszego wzmacniającego oddechu.
Przyjdźcie i posmakujcie sami, ile dobrego można razem z pomocą rozmowy i wspólnego myślenia.
Uwaga
Zapraszamy na kolejne, ostatnie w tym roku 7 spotkanie Klubu – HIT – które odbędzie się w grudniu, w niedzielę – 17.12.2017, o godz. 15.00, na ulicy Sokołowskiego 24, w Vivere.
Chcemy połączyć tematyczne spotkanie Klubu ze spotkaniem Świątecznym; obok dyskusji merytorycznych i wymiany doświadczeń, chcemy Was zaprosić na życzenia, przedświąteczną małą biesiadę i chwil pozytywnego smacznego zakończenia roku.
Ponieważ chcemy zamówić „stoliczku nakryj się” i zaplanować poczęstunek prosimy o zgłoszenie wcześniej swojego udziału – pomoże nam to dobrze przygotować nasze spotkanie – do dnia 13.12.2017 na adres biura Towarzystwa: biuro@hipnoza.org.pl lub na tel.: 518 391 628 – Paulina Kubiszowska
Zapraszamy.
Pozdrawiamy,
Zarząd THTiBnH.