Zapraszamy na dziesiąte 10 – spotkanie Klubu HIT

Zapraszamy na dziesiąte 10 – spotkanie Klubu HIT, po kolejne „prosto z pieca” inspiracje, dobrą okazję do wymiany doświadczeń, do dialogu.
Ważnym aspektem spotkania Klubu, do którego też się przygotowujemy jest smakowanie.
Smakujemy myśli, rozmowę, pytania i odpowiedzi, swoje pomysły, historie z życia, współbycie ze sobą, i smakujemy też potrawy, powoli i świadomie.
Tym razem biorąc pod uwagę temat będziemy smakować też oddychanie.
Spotkanie Klubu odbędzie się już w niedzielę – 11.03.2018, w godz. 15.00 – 16.30, na ul. Sokołowskiego 24.
Tematem spotkania będą:
– medytacja transcendentalna – jej źródło, zasady, praktyka
– medytacja jako forma wsparcia dla pacjenta, w jego własnej pracy pomiędzy sesjami
– medytacja jako forma rozwoju samoświadomości i umacniania odporności psychicznej terapeuty
W spotkaniu z pacjentem ważne jest aby terapeuta, był od początku i utrzymywał w sobie podczas całego spotkania stan jak najbardziej czystego umysłu i serca, gotowego przyjmować treści z jakimi pacjent przychodzi, w stanie akceptacji i uważności.
Potrzebna jest nam terapeutom metoda oczyszczenia umysłu z codziennych naszych osobistych doświadczeń (trosk), z rezonansów z poprzedniego spotkania z innym pacjentem, tak aby ich nie wnosić w kolejne spotkanie, zakłócając proces terapeutyczny.
Medytacja jest jedną z metod – pomocnych terapeucie w codziennej wielogodzinnej pracy – w takim oczyszczaniu i przygotowaniu się do spotkania z pacjentem.
Moderatorem spotkania klubu będzie Maria Stanisławiak, psychoterapeuta z bogatym doświadczeniem terapeutycznym i życiowym, osoba pełna różnych zainteresowań wzbogacających myślenie i praktykę pomagania.
Szczególną dziedziną zainteresowania Marii jest aspekt duchowy w pomaganiu, w psychoterapii.
Zapraszamy wszystkich członków Towarzystwa, jak również wszystkich praktyków pomagania ludziom, którzy poszukują okazji do wymiany doświadczeń i inspiracji dla siebie, do swojej praktyki pomagania ludziom.
Zapraszamy 🙂

Jerzy W imieniu Zarządu THTiBnH: Bożeny, Haliny, Ani, Andrzeja, Jerzego