Pożegnanie Wernera J. Meinholda

Z bólem i smutkiem informujemy, że nasz wielki Mentor, Nauczyciel i Przyjaciel, twórca Hipnointegracyjnej Psychoterapii Głębi (Metody H.I.T.T.® ), inspirator i współzałożyciel Międzynarodowego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą (I-GTH) oraz GTH Polska (THTiBnH) Werner J. Meinhold, odszedł od nas wczoraj, tj. we czwartek 17.10.2019 krótko po 20:00.

Drogi Wernerze,

Dziękujemy Ci, że byłeś przy nas przez ponad 20 lat. To Twoja obecność pozwoliła nam zaistnieć wspólnie jako Towarzystwo.

Dziękujemy, że nauczyłeś nas nowego podejścia do pracy z pacjentami opartego na fundamencie bezwarunkowej miłości i akceptacji.

Dziękujemy za to, że pokazałeś nam niezwykłą Drogę – Twoją Metodę H.I.T.T.® .

Dziękujemy, że możemy uczyć tej Drogi naszych pacjentów i wspierać ich rozwój w wolności, miłości i świadomości.

Do zobaczenia.

Zarząd IGTH oraz GTH Polska zapraszają do medytacji dla Wernera w ciągu najbliższych trzech dni i wspominania Go. Dziś zaczynamy o 22:00 w swoich domach. Osoby zainteresowane wspólnym spotkaniem i medytowaniem zapraszamy jutro (tj. w sobotę 19.10.2019.) na godzinę 18:00 do Centrum Vivere, przy ul. Sokołowskiego 24 w Krakowie.

Nasze szczere kondolencje i najgłębsze współczucie kierujemy do Andrei Röss, rodziny i wszystkich bliskich Mu osób.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się we wtorek 22 października o godz. 13.30 na cmentarzu „Neue Friedhof Gersbach” obok Pirmasens wa Niemczech. Osoby zainteresowane wspólnym wyjazdem na tę ceremonię proszone są o kontakt pod adresem: biuro@hipnoza.org.pl

W imieniu Zarządu i wszystkich członków I-GTH i GTH Polska

Prezes THTiBnH Bożena Hanik

KSIĘGA PAMIĘCI

Jeśli chcesz podzielić się swoim wspomnieniem na temat Wernera i dopisać się do naszej Księgi Pamięci prześlij swój wpisów na adres: biuro@hipnoza.org.pl

***

Tekst Wernera J. Meinholda na temat „Co zrobić z bólem śmierci”, zaczyna się od cytatu z Novalis:

„Naucz się rozumieć znaczenie śmierci

I znajdź słowo życia ”

W tekście tym Werner pisał o różnych religiach i filozofiach oraz o tym, jak radzą sobie one z tematem śmierci. Jest to temat, który porusza wiele osób na całym świecie, ponieważ nie wiemy, co dzieje się po tym życiu. Nikt nie wrócił po śmierci by nam o tym powiedzieć, dlatego pozostaje to nieznanym, co zbyt często prowadzi do bólu i smutku oraz do niezrozumienia, co to naprawdę oznacza.

Cytując Meinholda, z tego samego tekstu:

„Pełna miłości akceptacja śmierci ukochanej osoby jest z pewnością najtrudniejszym aktem miłości ale właśnie dlatego miłość do innego człowieka powinna obejmować również jego śmierć, która także duchowo należy do niego, nawet jeśli przybył zbyt wcześnie, aby spełnić nasze życzenia i oczekiwania. Innymi słowy, każdy człowiek ma swoją indywidualną śmierć, tak jak wszystkie inne indywidualne cechy lub ważne wydarzenia w jego historii życia należą do jego indywidualnego istnienia. Chodzi więc o pełną miłości zgodę na odejście zmarłej osoby. Miłość okazuje się szczególnie silna tam, gdzie jest zdolna do przyjęcia spraw trudnych do zaakceptowania ”.

Werner J. Meinhold pozostawił nam wspaniałą metodę terapeutyczną, H.I. T. T. ®, a ponadto nauczył nas kochać go jako człowieka, jakim był. Nauczył nas, że w terapii oczywiście jesteśmy terapeutami, którzy towarzyszą naszym pacjentom w ich problemach i objawach, jednak to co jest najważniejsze i o czym zawsze należy pamiętać, to fakt, że przede wszystkim jesteśmy i pozostajemy autentycznymi ludźmi i stajemy naprzeciw naszych pacjentów jako autentyczni ludzie, w swej esencji, gdzie śmierć jest częścią życia, tak jak życie jest częścią śmierci.

Tak więc w Świadomości, Wolności i Miłości dziękujemy Mu za to, co wniósł na ten świat, co uczyniło go bogatszym dla nas wszystkich.

Z miłością przyjmujemy jego odejście

Zarządy i członkowie IGTH oraz wszystkich oddziałów GTH na całym świecie.

Smutne, że odszedł już na zawsze z żywych. Wywarł jednak na moje życie niesamowity wpływ, każdym swoim warsztatem. Pomagał mi odkryć co mało dostrzegalne, a niezwykłe ważne dla stawania się człowiekiem.
Halina Gąsior

Drogi Wernerze
Dziękuję Ci że, byłeś w moim życiu i mogłam doświadczyć Twojej miłości i pełnej akceptacji. Dzięki Tobie
H.I.T.T.® jest moja pasją i drogą do uczenia innych kochania siebie.
Nasze spotkania były wyjątkową wymianą nie tylko wiedzy i spostrzeżeń ale też miłości i dobrej energii.
Pozostaniesz na zawsze w moim sercu

Paulina Kołosowska

***

Składamy członkom Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej wyrazy współczucia z powodu śmierci Waszego Wielkiego Mentora Pana Wernera Meinholda. Nie mieliśmy szczęścia poznać metody, którą Pan Meinhold stosował i której uczył, ale wiemy, jakie wspaniałe osiągnął rezultaty a tylko tak możemy mierzyć sukces Wielkiego Człowieka.
Jutro poproszę naszego prowadzącego zajęcia na kursie dla hipnoterapeutów Pana Lecha Dębskiego, byśmy chwilą ciszy złożyli kondolencje i przyłączyli się do Państwa duchowo w tym trudnym momencie.
Łączę Wyrazy szacunku

Marek Bukała

***

To trudne pożegnać kogoś ważnego,  bliskiego, inspirującego… nie znałem Wernera, a jakbym go znał… dzięki Wam, za Waszym pośrednictwem…dziękuję i żegnam się z nim…
Jest częścią tego co nieskończone…

dr Andrzej Chmiel

***

Werner był szczególną osobą, bardzo hojną w miłości i szacunku. Nauczył nas niezwykłej metody psychoterapii, ogromnie wnikliwej, opartej na bezwarunkowej akceptacji i jednocześnie elegancko zdyscyplinowanej. Nas – bo choć osobiście z wdzięcznością korzystałam z jego wykładów i prezentacji, to  Werner miał chyba zmysł i talent do  podtrzymywania wspólnoty. Niech odpoczywa w pokoju.
Maria Stanisławiak

***

Niestety nie było nam dane poznać się w trakcie Twojej ziemskiej podróży, jednak i bez tego jesteś dla mnie Wielkim Mentorem i Nauczycielem. Jestem szczęśliwy i niezmiernie wdzięczny, że mogłem poznać Twoją myśl i poczuć Twoją intencję, zarówno jako pacjent jak i terapeuta, oraz że czuję ją coraz bardziej każdego dnia kiedy sam pracuję z własnymi pacjentami używając Twojej Metody HITT. Dzięki Tobie mogłem poczuć jak działa miłość w relacji terapeutycznej, rozwijać się w miłości i wzrastać intelektualnie i duchowo. Do zobaczenia!

Adam Kita