75 urodziny Wernera J. Meinholda

1 kwietnia 1944 roku w Falkenau w Niemczech urodził się jeden z najwybitniejszych światowych autorytetów w dziedzinie hipnoterapii, Werner J. Meinhold .

Werner J. Meinhold jest psychoterapeutą, hipnoterapeutą i naturopatą, twórcą metody psychoterapeutycznej H.I.T.T.® (Hypno-Integrative Depth Psychological Therapy – Hipnointegracyjnej Psychoterapii Głębi).

Jest także założycielem, byłym Prezydentem a dziś Prezydentem honorowym International Federation of Integrative Depth Psychology in Therapy and Research of Hypnosis (I GTH – INFIDEPTH), skupiającej Towarzystwa Hipnoterapeutyczne z Niemiec, Ekwadoru, Egiptu, Meksyku, Polski i Szwajcarii. Jest superwizorem i członkiem honorowym Polskiego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą, byłym szefem Harmony 1782 (Mesmer Society of Spiritual Healing), autorem wielu książek, artykułów i esejów na temat hipnozy integracyjnej, psychoterapii i medycyny.

Werner J. Meinhold jest naszym mentorem i nauczycielem, któremu wyjątkowo dużo zawdzięczamy. W latach 1995-2014 regularnie uczestniczył w seminariach i konferencjach organizowanych przez Towarzystwo Polsko-Niemieckie i nasze THTiBnH. Prowadził seminaria, wykłady i superwizje po których lubił się bawić i tańczyć razem z nami. Zawsze ciepły, przyjacielski i akceptujący; był, jest i będzie dla nas najważniejszym wzorem postawy i relacji terapeutycznej.

Werner J. Meinhold obchodzi dziś 75 urodziny! Wszystkiego co najlepsze!