John Ryder, Ph.D.

05 lipca 2014

John Ryder, Ph.D. 

Jest psychologiem, autorem, trenerem, prowadzi liczne warsztaty, wykłady. Prowadzi prywatną praktykę na Manhattanie. Ukończył City University w Nowym Jorku ,następnie został adiunktem na Mt.Sinai School Of Medicine. Pracował również na Harvardzie, w Boston VA Hospital oraz w JFK Medical Center. 

Opublikował wiele artykułów dotyczących jego badan nad funkcjonowaniem mózgu oraz napisał książkę "Positive Directions"(2008), będącą swoistym podręcznikiem osobistego rozwoju. Podróżował po całym świecie studiując naczelne doktryny zachodniej nauki i wschodniej filozofii.Podczas swojego życia pracował z tysiącami pacjentów, służąc im swoją pomocą. 

Prezentował swoje prace na licznych konferencjach, poprowadził wiele, międzynarodowych wykładów i warsztatów. Jest członkiem organizacji t.j; APA, IPPA, ILA, ASCH, NYAS oraz certyfikowany przez American Society of Clinical Hypnosis jako Approved Consultant in Hypnosis. Dr. Ryder jako zwolennik pozytywnej psychologii został zaproszony do wystąpienia w Organizacji Narodów Zjednoczonych. Udziela się równiez jako ekspert w licznych mediach,włączając audycje radiowe i programy telewizyjne.