Hipnoza w Krakowie - hipnotyczny dzień

10 czerwca 2014

Hipnoza w Krakowie - hipnotyczny dzień
31 maja mieliśmy przyjemność gościć znakomitą psychoterapeutkę, Claudię Manzini - Egger, która przyjechała do Krakowa ze Szwajcarii z warsztatem na temat interpretacji marzeń sennych w metodzie Wernera Meinholda. 
Claudia Manzini - Egger jest  Przewodniczącą GTH w Szwajcarii (Federation of Integrative Depth Psychology in Therapy and Research of Hypnosis) oraz Vice-Prezesem I-GTH (International Federation of Integrative Depth Psychology in Therapy and Research of Hypnosis), jest trenerką i nauczycielką metody Wernera. W swojej pracy terapeutycznej posługuje się hipnozą. Od wielu lat również pracuje metodą Wernera Meinholda uwzględniając jednocześnie podejście psychodynamiczne. Jest specjalistką w zakresie treningu autogennego (certyfikowaną trenerką), znawczynią wielu kultur i rytuałów. 
Uczestnictwo w warsztacie prowadzonym przez Claudię było niezapomnianym doświadczeniem z kilku powodów. Przede wszystkim warsztat dawał możliwość dowiedzenia się nowych, interesujących rzeczy na temat interpretacji marzeń sennych, ich symboliki i korzyści pracy ze snem w praktyce klinicznej. Był również możliwością do własnego doświadczania rzeczywistości snu i pracy ze snem. I oczywiście, co podkreślali uczestnicy, był okazją uczenia się i doświadczania w niezwykłej atmosferze, którą stworzyła prowadząca. 
Następnego dnia, po południu, już mniej formalnie, można było przy pysznym obiedzie i lampce dobrego wina zamienić z Claudią osobiście kilka zdań.
Było naprawdę pysznie pod każdym względem. Sądzimy, że Claudii również podobało się w Krakowie (była w Polsce po raz pierwszy), czego dowodem może być wstępna zapowiedź ponownych odwiedzin. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować kolejne dwa spotkania warsztatowe. Będziemy o tym informaowć w najbliższym czasie. 

Zarząd 
Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej
i Badań nad Hipnozą