Aktualności

Barbara Jakel | Hipnointegracyjna Psychoterapia Głębi | hipnoterapia | hipnoza | kursy hipnozy | seminarium | stosowanie hipnozy | Werner Meinhold

1 spotkanie  Klubu HIT


W niedzielę 29 lutego odbyliśmy pierwsze spotkanie klubu HIT.

 

W grupie tym razem 9 osób, oglądaliśmy filmy z warsztatów i wykładów Wernera Meincholda.

 

Były wśród nas osoby, które brały udział w tych warsztatach, mogły się więc zobaczyć po latach na ekranie, były też osoby, które dopiero poznają idee  i metodę Wernera i wchodzą w świat hipnointegracyjnej psychoterapii głębi; mogły one zobaczyć Wernera, poczuć jego myśl, jego styl, posłuchać  wykładów.

 

Jedni mieli możliwość wspominać i wydobyć z oglądanych treści nowe wątki i myśli, drudzy mieli okazje posłuchać od bezpośrednich świadków jak to było na początku, jak metoda Wernera rozwijała się dla nich w „ich  praktykę” psychoterapii - hipnoterapii.

 

Było bardzo pożytecznie, twórczo i przyjemnie, było dużo dobrej akceptującej atmosfery, pełnej też humoru i śmiechu.

 

No i było smacznie, smakowicie nawet; min. pasta słonecznikowa i sernik Sidoni przetarły nam i otworzyły jedną z bramek szlaku dopaminowego do chwili przyjemności.  


Spotkania Klubu to powrót do idei i praktyki spotkań w ramach Towarzystwa i osób zainteresowanych metodą hipnoterapii Wernera Meincholda, które kiedyś już się odbywały.

 

Jest to też propozycja abyśmy kontynuując jednocześnie twórczo rozwijali praktykę spotykania się w formule klubu. Tak aby stała się ona cenną okazją do pogłębiania rozumienia metody Wernera, do głośnego myślenia, wymiany doświadczeń, inspirowania się, wspierania poprzez interwizje, też do doświadczenia przyjemności rozmowy                             i towarzystwa.


Nazwaliśmy klub – Klub HIT, ponieważ to skrót nazwy metody Wernera, odpowiedni, zwięzły i energetyczny w brzmieniu, wydaje nam się dobry na nazwę i zawołanie Klubu. Można go też rozumieć jak anagram na wiele sposobów, np. hipnotyczna integracja twórcza, hipnotyczne inspiracje terapeutyczne, hipnoza - inspiracja - terapia, hipnotyczna integracja terapii.

Można jeszcze zapewne wymyślić wiele innych znaczeń – HIT, zapraszamy Was do tworzenia swoich wersji, każdą opublikujemy i nagrodzimy.

Mamy wielką nadzieję, że Klub stanie się ważnym i dobrym dla nas i dla Towarzystwa jako społeczności hipnoterapeutów miejscem uczenia się, integracji, promowania hipnozy i metody Wernera oraz innych komplementarnych metod terapii i uzdrawiania.


W trakcie każdego spotkania Klubu planujemy kilka form i treści:

- mini prezentacje idei i technik metody Wernera i dyskusje  

- dyskusje łączenia (aplikacji) metody Wernera z innymi metodami

- demonstracje technik i metod innych komplementarnych terapii

- interwizje pracy z pacjentem, aplikacji metody Wernera

- mini sesje twórczego myślenia na tematy ważne dla uczestników, dla Towarzystwa

- wymianę doświadczeń i wzajemne inspiracje

- rozmowy w kuluarach

- chwile smakowania

 

Zapraszamy na następne spotkanie Klubu – HIT – 26.02.2017, tak jak poprzednio na ulicy Sokołowskiego 24, koszt lub raczej inwestycja w uczestnictwo w spotkanie Klubu wynosi 30 zł.  

 

Jerzy Pocica

Członek Zarządu THTiBnH


3 spotkanie Klubu HIT - 26.03.2017

06 kwietnia 2017

26 marca odbyło się kolejne spotkanie klubu HIT. Było tak ciekawie, że nie spostrzegliśmy jak czas doszedł do końca i żal było wychodzić. 

Formuła spotkań Klubu coraz bardziej się rozwija i umacnia;

Więcej...

„Fazy rozwojowe w terapii H.I.T.T.” Unikalna hipnotyczna majówka! Tygodniowe warsztaty doskonalące dla hipnoterapeutów: 01.05.2017 – 07.05.2017

08 marca 2017

Ostatnie wolne miejsca!

Zapraszamy na wyjątkowe, intensywne  warsztaty podczas których będziemy poznawać i doskonalić  tajniki pracy metodą Wernera Meinholda  (Hipnointegracyjna Psychoterapia Głębi H.I.T.T.). Pierwszy raz w Polsce  Claudia Manzini - Egger będzie prowadzić szkolenie z metody W.Meiholda w zakresie faz rozwojowych poprzez doświadczenie własnego procesu. Każdy dzień warsztatu przeznaczony jest na dogłębne poznanie jednej fazy rozwojowej w zakresie merytorycznym oraz własne, dogłębne  jej doświadczanie. Koncepcja W. Meiholda zakłada konieczność powrotu i korekcyjnego doświadczenia poszczególnych faz rozwoju ze szczególną uwagą na pierwotny wzorzec ich tworzenia się naszej osobowości w pierwszych latach życia. To klucz do życiowych wzorców relacji. Dlatego możliwość pracy w zamkniętej, międzynarodowej grupie na głębokim poziomie poznania oraz doświadczania i przepracowania osobistych wątków stanowi wspaniałą okazję wzrostu z poziomu osobistego oraz zawodowego.Więcej...

Drugie spotkanie Klubu HIT

08 marca 2017

2 spotkanie  Klubu HIT

DRUGIE SPOTKANIA KLUBU już za nami (26.02.2017), jego inspiracje wciąż w nas pracują, integrują się z tym co już „wiedzieliśmy”, w głębsze, nowe, pewniejsze spojrzenie na własną praktykę.

Tematem głównym spotkania było 5 MĄDROŚCI TERAPEUTYCZNYCH: ciepło, wiedza, wiarygodność(prawda, autentyczność), obecność, wiara w cuda.

W mądrościach terapeutycznych wyróżnionych przez Wernera Meinholda zawarte są  praktyczne wskazówki, jaka postawa terapeutyczna powinna cechować terapeutę oraz jak                   i jaką relację terapeutyczną powinien on tworzyć z osobą, aby wesprzeć proces uzdrawiania.

Tych wskazówek i inspiracji tym razem szukaliśmy analizując wykład Wernera na temat mądrości terapeutycznej jaką jest - CIEPŁO.  

Dużo było dyskusji, jak każdy z  nas rozumie Ciepło w relacji i jak może je okazywać, praktykować w pracy terapeutycznej metodą HITT.  

Oglądając wykład Wernera Meinholda z 2010 roku, analizowaliśmy między innymi tematy:

- ciepło: czym jest ciepło w relacji terapeutycznej, czym poza bezwarunkową akceptację                                   i bezwarunkową miłością, czym poza sygnałami jakie terapeuta wysyła do osoby i jak  ciepło terapeuty jest odbierane przez osobę w terapii,

 

 

 

Więcej...

Pierwsze spotkanie Klubu HIT

15 lutego 2017

1 spotknaie Klubu HIT

W niedzielę 29 lutego odbyliśmy pierwsze spotkanie klubu HIT.

W grupie tym razem 9 osób, oglądaliśmy filmy z warsztatów i wykładów Wernera Meinholda.

Były wśród nas osoby, które brały udział w tych warsztatach, mogły się więc zobaczyć po latach na ekranie, były też osoby, które dopiero poznają ideę i metodę Wernera i wchodzą w świat hipnointegracyjnej psychoterapii głębi; mogły one zobaczyć Wernera, poczuć jego myśl, jego styl, posłuchać wykładów.

Jedni mieli możliwość wspominać i wydobyć z oglądanych treści nowe wątki i myśli, drudzy mieli okazję posłuchać od bezpośrednich świadków jak to było na początku, jak metoda Wernera rozwijała się dla nich w ''ich praktykę'' psychoterapii - hipnoterapii.

Było bardzo pożytecznie, twórczo i przyjemnie, było dużo dobrej akceptującej atmosfery, pełnej też humoru i śmiechu.

No ibyło smacznie, smakowicie nawet; min. pasta słonecznikowa i sernik Sidoni przetarły nam i otworzyły jedną z bramek szlaku dopaminowego do chwili przyjemności.

Spotkanie Klubu to powrót do idei i praktyki spotkań w ramach Towarzystwa i osób zainteresowanych metodą hipnoterapii Wernera Meinchold, które kiedyś już się odbywały.

Więcej...

NABÓR DO SZKOŁY OD ZARAZ DO KOŃCA czerwca 2017 R.

20 lipca 2016

 Rozpoczynamy nabór osób zainteresowanych podjęciem szkolenia w metodzie

H.I.T.T. WERNERA MEINHOLDA.


Inauguracje szkoły przewidujemy w październiku 2017r. Zajęcia odbywać się będą w Krakowie, w soboty i niedziele w pierwszym tygodniu danego miesiąca, z przerwą wakacyjną. Planujemy zakończenie szkolenia w 2020 r.Szkolenie uwieńczy dyplom międzynarodowy Hipnoterapeuty metody H.I.T.T. Szkolić będą , zarówno nauczyciele polscy jak i goście zagraniczni. Proponujemy również trzydniowy, wyjazdowy trening integracyjny dla osób, które pomyślnie zakończą procedurę kwalifikacyjną.

Więcej...

Nauka Relaksacji - warsztat z Treningu Autogennego , START: 8.01.2016

09 września 2015

Trening autogenny jest techniką relaksacji opracowaną w latach 20tych XX wieku przez neurologa i psychiatrę dr Johannesa Schulza. Polega na powtarzaniu konkretnych formuł, w przyjętej, wygodnej pozycji. Stosując autosugestie, poprzez bierną koncentrację na procesach własnego ciała, człowiek uwalnia zgromadzone w ciele napięcia a jego umysł uspokaja się.Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się relaksować i gotowi są na wejście w bliższy kontakt z samymi sobą.

Więcej...

KURS BEZBÓLOWYCH PORODÓW W HIPNOZIE

15 grudnia 2015

Kurs bezbólowych porodów w hipnozie jako alternatywna metoda łagodzenia bólu i lęku porodowego. Dla lekarzy, położnych, douli, psychologów, pedagogów oraz osób, które ukończyły kurs Podstawy Hipnozy lub Kurs II stopnia w Towarzystwie Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą.

Początek kursu: 23.04.2016

Więcej...

Życzenia od Claudii dla nas wszystkich

25 Międzynarodowy Kongres Hipnozy GTH, Od Magnetyzmu do Psyche

25 Międzynarodowy Kongres Hipnozy GTH, Od Magnetyzmu do Psyche

15 grudnia 2015

25 Międzynarodowy Kongres Hipnozy GTH, Od Magnetyzmu do Psyche, miał miejsce w Meersburgu nad Jeziorem Bodeńskim w dniach 7-9 listopada. Honorowym gościem Kongresu był twórca, inicjator i organizator Kongresów, Werner J. Meinhold nadając swoisty klimat całemu przedsięwzięciu. Obecny prezydent IGTH Claudia Manzini-Egger nie tylko przewodniczyła całej inicjatywie, ale również błyskotliwie tłumaczyła z j. niemieckiego, angielskiego i hiszpańskie wystąpienia plenarne, prowadziła swój warsztat, roztaczała swoje opiekuńcze skrzydła nad zagranicznymi gośćmi.

Więcej...

Książka Wernera Meinholda - już do kupienia!

24 sierpnia 2015

Książkę Wernera Meinholda "Sen o świadomości, mały podręcznik hipnozy" można nabyć wpłacając pieniądze na konto o numerze 36 1050 1445 10000023 5642 3307  lub odebrać osobiście w Krakowie, wcześniej kontaktując się z sekretarzem Towarzystwa Magdaleną Spyt: tel. 510 470 075 lub biuro@hipnoza.org.pl.
Po wpłacie na konto należy poinformować biuro o wpłacie, podając dane do faktury i adres, na który wysłać książkę.
Cena książki 59 zł, plus koszt przesyłki (na terenie Polski) 12 zł.


25 MIĘDZYNARODOWY KONGRES HIPNOZY GTH, OD MAGNETYZMU DO ŻYCIA PSYCHOREGULOWANEGO

08 lipca 2015

 Kongres odbędzie się w dniach od 7 do 9 listopada 2015 - Zamek Meersburg nad jeziorem Bodeńskim

Więcej...

Podstawy Hipnozy

15 października 2015

Informujemy, że I stopień, Podstawy Hipnozy już się rozpoczął - kwalifikacja i nabór został zamknięty. Natomiast stopień drugi hipnozy - zaawansowany - rozpocznie się niebawem i są jeszcze wolne miejsca.
Zachęcamy wszystkich, a szczególnie absolwentów I stopnia z lat poprzednich, do poszerzenia swojej wiedzy i umiejętności i wzięcia w nim udziału.


KURSY HIPNOZY 2015

15 lipca 2015

Są jeszcze wolne miejsca!
Zapraszamy do udziału w organizowanych przez nas kursach hipnozy I i II stopnia. Oba rozpoczynają się już w październiku 2015 roku.

Więcej...

W dniach 17 – 19 kwietnia w Krakowie odbył się organizowany przez nasze Towarzystwo kurs treningu autogennego. Prowadziła go Claudia Manzini-Egger.

11 maja 2015

W dniach 17 – 19 kwietnia w Krakowie odbył się organizowany przez nasze Towarzystwo kurs treningu autogennego. Prowadziła go Claudia Manzini-Egger, która przyleciała do nas ze Szwajcarii.

Była to okazja do uczenia się skutecznej metody relaksacji i podążania do własnej głębi, dzielenia się własnym doświadczeniem w podtrzymującym, bezpiecznym gronie.
I jak podkreślali uczestnicy kurs okazał się on bardzo przydatny, zarówno ze względu na możliwość osobistego doświadczenia, jak i na możliwość korzystania z tej techniki w pracy z pacjentami.

Więcej...

Walne Zebranie Towarzystwa drugiego dnia Kursu Treningu Autogennego

31 marca 2015

W Sobotę 18.04.2015 w trakcie drugiego dnia Zaawansowanego Treningu autogennego podczas przerwy obiadowej odbędzie się - Walne Zebranie Zebranie Towarzystwa), rozpoczniemy warsztat o godzinie 9.30, a przerwa obiadowa będzie trwać od 13.oo do 15.oo.


Książka Wernera Meinholda "Sen o świadomości , mały podręcznik hipnozy " jest już wydrukowana!

Książka Wernera Meinholda "Sen o świadomości , mały podręcznik hipnozy " jest już wydrukowana!

31 marca 2015

Z radością zawiadamiamy ,że książka Wernera Meinholda "Sen o świadomości , mały podręcznik hipnozy " jest już wydrukowana. 

Można ją kupić , wpłacając na konto 36 1050 1445 1000 0023 5642 3307.
57 zł + 12 zł wysyłka, lub umówic sie z biurem mailowo o odbiór w Krakowie. Informując biuro o wpłacie, podając dane do faktury i adres na który wysłać.

Więcej...

Zaawansowany kurs treningu autogennego w Krakowie !

23 marca 2015

Zapraszamy do udziału w kursie treningu autogennego (I, II i III stopień, w jeden weekend!) prowadzonego przez Claudię Manzini-Egger, który odbędzie się w dniach 17 – 19 kwietnia w Krakowie.

Więcej...

Walne Zebranie Międzynarodowego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą (IGTH)

Walne Zebranie Międzynarodowego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą (IGTH)

17 listopada 2014

7 liistopada 2014 roku,  w Meersburgu , nad jeziorem Bodeńskim, odbyło się Walne Zebranie Międzynarodowego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą (IGTH).

 

hip-werner-spotkanie.jpg

Więcej...

W dniach 24-26 października odbyła się w Krakowie konferencja 3 Sekcji Psychoterapii.

04 listopada 2014

W dniach 24-26 października odbyła się w Krakowie konferencja 3 Sekcji Psychoterapii. W czasie tej konferencji członkowie naszego Towarzystwa,  Paulina Kołosowska i  Artur Kulig prowadzili warsztat pt. „Metody psychoterapii stosujące techniki regresyjne w leczeniu wczesnych traum”.

Tematyka warsztatu skupiała się wokół zagadnień związanych z terapią wczesnej traumy oraz wokół tematów związanych z początkiem historii życia (szczególnie okresem prenatalnym i postnatalnym), doświadczeniami związanymi z tym okresem oraz czynnikami wpływającymi na dorosłe życie.

Więcej...

Warsztaty coachingowo-hipnotyczne w nurcie pozytywnej psychologii z JOHNEM RYDEREM Reminiscencje powarsztatowe uczestniczki szkolenia Magdaleny Smoleń

09 września 2014

Trzydniowe warsztaty coachingowo-hipnotyczne w nurcie pozytywnej psychologii z JOHNEM RYDEREM

W dniach 5-7 września 2014 roku Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą zaprosiło do Krakowa znakomitego trenera, propagatora pozytywnej psychologii, psychologa i hipnoterapeutę praktykującego na Manhattanie, autora książki Positive Directions (2008) – doktora Johna Rydera.

Więcej...


John Ryder, Ph.D.

John Ryder, Ph.D.

05 lipca 2014

JRyder2W.jpg

 

John Ryder, Ph.D. 

Jest psychologiem, autorem, trenerem, prowadzi liczne warsztaty, wykłady. Prowadzi prywatną praktykę na Manhattanie. Ukończył City University w Nowym Jorku ,następnie został adiunktem na Mt.Sinai School Of Medicine. Pracował również na Harvardzie, w Boston VA Hospital oraz w JFK Medical Center. 

Więcej...

Warsztat coachingowy na temat osiągnięć Jak wspierać rozwój osobisty i przywództwo

05 lipca 2014

Cele kursu:
Dowiedz się, jak rozpoznać mocne i słabe strony charakteru
Rozwiń głębsze rozumienie technik coachingu
Praktyczne szkolenie rozwijające zdolności liderowania
Narzędzia psychologiczne wzmacniające osiągnięcia
Opracowywanie planów strategicznych, aby osiągnąć swoje cele
Jak zachęcać i inspirować  przywództwo na wysokim poziomie
Demonstracje szkoleniowe, przykłady przypadków i profesjonalny mentoring

Więcej...

John Ryder, PhD Zaawansowane Warsztaty Hipnozy - Techniki rozwiązywania trudnych problemów

04 lipca 2014


Zaawansowane Warsztaty Hipnozy 

Techniki rozwiązywania trudnych problemów

 John Ryder, PhD

 

Przedmiot kursu:

Nauka zaawansowanych technik hipnozy. Dwudniowy kurs przeznaczony dla specjalistów z zakresu psychologi i hipnoterapeutów.

Warsztaty odbędą się w języku polskim

Więcej...

Hipnoza w Krakowie - hipnotyczny dzień

10 czerwca 2014

31 maja mieliśmy przyjemność gościć znakomitą psychoterapeutkę, Claudię Manzini - Egger, która przyjechała do Krakowa ze Szwajcarii z warsztatem na temat interpretacji marzeń sennych w metodzie Wernera Meinholda. 
Claudia Manzini - Egger jest  Przewodniczącą GTH w Szwajcarii (Federation of Integrative Depth Psychology in Therapy and Research of Hypnosis) oraz Vice-Prezesem I-GTH (International Federation of Integrative Depth Psychology in Therapy and Research of Hypnosis), jest trenerką i nauczycielką metody Wernera

Więcej...

Relacja z Seminarium z udziałem Wernera J. Meinholda w Krakowie

13 maja 2014

Relacja z Seminarium z udziałem Wernera J. Meinholda w Krakowie w październiku 2013 r.

 “Treści i techniki terapeutyczne odpowiednie do faz rozwojowych wg podejścia Wernera Meinholda”

Więcej...

Seminarium Claudii Manzini-Egger - Interpetacja marzeń sennych w metodzie Wernera Meinholda

Seminarium Claudii Manzini-Egger - Interpetacja marzeń sennych w metodzie Wernera Meinholda

11 kwietnia 2014

Zapraszamy 31.05.2014 na  jednodniowe Seminarium Claudii Manzini-Egger - Interpetacja marzeń sennych w metodzie Wernera Meinholda

Seminarium będzie tłumaczone na język polski.

Więcej...

Polecamy kurs Muzykoterapii Dogłębnej-Komórkowej.

11 kwietnia 2014
Polecamy organizowane przez Centrum Szkoleń Psychologicznych Academia Psyche
Termin: 02-04.V.2014 -
Więcej...

III Konferencja z cyklu Śląskie Warsztaty Psychoterapii

12 grudnia 2013

W dniach 23 -24 listopada b.r. odbyła się we Wrocławiu III Konferencja z cyklu Śląskie Warsztaty Psychoterapii organizowane przez Śląskie i Dolnośląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów. Tytuł tegorocznej Konferencji brzmiał „Psychoterapia wobec doświadczenia traumy”.

Nasze Towarzystwo na Konferencji reprezentowały trzy osoby: pani Anna Trzcieniecka - Green wraz z panią Ewą Siatką oraz pan Artur Kulig.

Więcej...

Zostań mecenasem polskiego wydania "Wielkiej księgi hipnozy" Wernera Meinholda!

14 maja 2013

Od dawna oczekiwana książka Wernera Meinholda może nareszcie zostać wydana w języku polskim.

Więcej...

NADANIE tytułu Członka Nadzwyczajnego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą Andrzejowi Cechnickiemu

NADANIE tytułu Członka Nadzwyczajnego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą Andrzejowi Cechnickiemu

15 stycznia 2013

 

NADANIE tytułu Członka Nadzwyczajnego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą Andrzejowi Cechnickiemu

Dr hab. Andrzej Cechnicki, 

psychiatra, psychoterapeuta, superwizor,
kierownik Zakładu Psychiatrii Środowiskowej Katedry Psychiatrii CMUJ w Krakowie, oraz Honorowy Przewodniczący PNTZP
twórca środowiskowego systemu leczenia i rehabilitacji chorych na schizofrenię,
polski koordynator światowego programu "Schizofrenia - otwórzcie drzwi",
przewodniczący Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego,
redaktor dwujęzycznego czasopisma "Dialog".

Zobacz Film!

Więcej...


Galeria