Pierwsze spotkanie Klubu HIT

15 lutego 2017

1 spotkanie  klubu HIT


W niedzielę 29 lutego odbyliśmy pierwsze spotkanie klubu HIT.

 

W grupie tym razem 9 osób, oglądaliśmy filmy z warsztatów i wykładów Wernera Meincholda.

 

Były wśród nas osoby, które brały udział w tych warsztatach, mogły się więc zobaczyć po latach na ekranie, były też osoby, które dopiero poznają idee  i metodę Wernera i wchodzą w świat hipnointegracyjnej psychoterapii głębi; mogły one zobaczyć Wernera, poczuć jego myśl, jego styl, posłuchać  wykładów.

 

Jedni mieli możliwość wspominać i wydobyć z oglądanych treści nowe wątki i myśli, drudzy mieli okazje posłuchać od bezpośrednich świadków jak to było na początku, jak metoda Wernera rozwijała się dla nich w „ich  praktykę” psychoterapii - hipnoterapii.

 

Było bardzo pożytecznie, twórczo i przyjemnie, było dużo dobrej akceptującej atmosfery, pełnej też humoru i śmiechu.

 

No i było smacznie, smakowicie nawet; min. pasta słonecznikowa i sernik Sidoni przetarły nam i otworzyły jedną z bramek szlaku dopaminowego do chwili przyjemności.  


Spotkania Klubu to powrót do idei i praktyki spotkań w ramach Towarzystwa i osób zainteresowanych metodą hipnoterapii Wernera Meincholda, które kiedyś już się odbywały.

 

Jest to też propozycja abyśmy kontynuując jednocześnie twórczo rozwijali praktykę spotykania się w formule klubu. Tak aby stała się ona cenną okazją do pogłębiania rozumienia metody Wernera, do głośnego myślenia, wymiany doświadczeń, inspirowania się, wspierania poprzez interwizje, też do doświadczenia przyjemności rozmowy                             i towarzystwa.


Nazwaliśmy klub – Klub HIT, ponieważ to skrót nazwy metody Wernera, odpowiedni, zwięzły i energetyczny w brzmieniu, wydaje nam się dobry na nazwę i zawołanie Klubu. Można go też rozumieć jak anagram na wiele sposobów, np. hipnotyczna integracja twórcza, hipnotyczne inspiracje terapeutyczne, hipnoza - inspiracja - terapia, hipnotyczna integracja terapii.

Można jeszcze zapewne wymyślić wiele innych znaczeń – HIT, zapraszamy Was do tworzenia swoich wersji, każdą opublikujemy i nagrodzimy.

Mamy wielką nadzieję, że Klub stanie się ważnym i dobrym dla nas i dla Towarzystwa jako społeczności hipnoterapeutów miejscem uczenia się, integracji, promowania hipnozy i metody Wernera oraz innych komplementarnych metod terapii i uzdrawiania.


W trakcie każdego spotkania Klubu planujemy kilka form i treści:

- mini prezentacje idei i technik metody Wernera i dyskusje  

- dyskusje łączenia (aplikacji) metody Wernera z innymi metodami

- demonstracje technik i metod innych komplementarnych terapii

- interwizje pracy z pacjentem, aplikacji metody Wernera

- mini sesje twórczego myślenia na tematy ważne dla uczestników, dla Towarzystwa

- wymianę doświadczeń i wzajemne inspiracje

- rozmowy w kuluarach

- chwile smakowania

 

Zapraszamy na następne spotkanie Klubu – HIT – 26.02.2017, tak jak poprzednio na ulicy Sokołowskiego 24, koszt lub raczej inwestycja w uczestnictwo w spotkanie Klubu wynosi 30 zł.  

 

Jerzy Pocica

Członek Zarządu THTiBnH