Zaawansowany kurs treningu autogennego w Krakowie !

23 marca 2015

Zaawansowany kurs treningu autogennego w Krakowie

 

Zapraszamy do udziału w kursie treningu autogennego (I, II i III stopień, w jeden weekend!) prowadzonego przez Claudię Manzini-Egger, który odbędzie się w dniach 17 – 19 kwietnia w Krakowie.

Wydarzenie to zasługuje na szczególną uwagę co najmniej z dwóch powodów. Ze względu na osobę prowadzącą, która dała nam się poznać jako bardzo dobra nauczycielka oraz profesjonalna, wrażliwa i doświadczona terapeutka a także ze wzglądu na fakt, że tematyka szkolenia jest unikalna. Niewiele bowiem jest okazji i miejsc w Polsce, gdzie można uczyć się tej techniki.

Techniki relaksacyjne

Trening autogenny według H.I.Schultza (TA)

Niemiecki psychiatra i neurolog H.I.Schultz opracował trening autogenny na początku dwudziestego wieku jako metodę relaksacji. Jest on nadal najbardziej rozpowszechnioną na całym świecie metodą relaksacji, wśród tych, które istnieją.

Trening autogenny jest techniką relaksacji i sposobem na scentralizowanie samego siebie. W treningu autogennym chodzi o wyłączenie się (zrelaksowanie), puszczenie kontroli i o odpoczynek.

Słowo autogenny  pochodzi z języka greckiego „autogen“. Oznacza ono ćwiczyć samodzielnie, systematyczne i jako wynikające z samego siebie. Jest to forma dotarcia za pomocą koncentracji do własnej wewnętrznej głębi. Chodzi tutaj także o technikę autohipnozy. Ćwiczący TA uczy się, w jaki sposób może poprzez wyobrażenia i myśli oddziaływać na ciało, psychikę i ducha.

Określa się go jako trening, ponieważ wymaga on od ćwiczącego  dyscypliny i uporządkowania. Im więcej się go ćwiczy tym lepiej on działa. W wyniku regularnego ćwiczenia dochodzi do fizycznej oraz psychicznej relaksacji (uspokojenia), które powoduje nadzwyczajną regenerację poprzez kluczowe „przełączenie” z sympatycznego systemu nerwowego na parasympatyczny system nerwowy.

Stopnie treningu autogennego

Istnieją obecnie trzy stopnie treningu autogennego. 

Pierwszy stopień to trening autogenny – stopień niższy.

Drugi stopień nazywa się  esencjonalny trening autogenny. Został on rozwinięty przez Wernera J.Meinholda stosunkowo niedawno. Stosuje się w nim także teorie dotyczące czakr oraz centrów energetycznych.

Trzecim stopniem jest trening autogenny stopień wyższy. Został on także rozwinięty przez J.H. Schultza. Jest on wykonywany przede wszystkim przez ludzi, którzy już przeszli terapię lub mają doświadczenie w zakresie medytacji. W niektórych książkach zaleca się przeprowadzanie tego stopnia treningu autogennego w grupie lub z udziałem doświadczonego prowadzącego i pod jego przewodnictwem.

Trening autogenny dla dzieci i młodzieży

Co do zasady, dzieci począwszy od wieku szkolnego mogą uczyć się wykonywać samodzielnie trening autogenny.

 

 

Miejsce treningu: Kraków, ul. Pomorska 10/9 

 

Organizacja:

termin: 17-19 kwietnia 2015

 

- piątek - godz. 10-19 (z 1,5-godzinną przerwą obiadową)

- sobota - godz. 10-19 (z 1,5-godzinną przerwą obiadową - Walne Zebranie Zebranie Towarzystwa)

- niedziela - godz. 9-15 (z 45-minutową przerwą)

W sumie 27 godzin dydaktycznych.

 

Warunek rezerwacji:

Ilość miejsc jest ograniczona.

Warunkiem rezerwacji miejsca na treningu jest dokonanie zgłoszenia uczestnictwa na adres; biuro@hipnoza.org.pl oraz dokonanie wpłaty zgodnie z poniższym harmonogramem na konto Towarzystwa (z imieniem i nazwiskiem uczestnika oraz dopiskiem „trening autogenny”). 

Nr konta: 33 1050 1445 1000 0023 2618 8170

 

Harmonogram opłat za trening:

- 550 zł przy wpłacie do 28 lutego 2015

- 650 zł przy wpłacie do 10 kwietnia 2015

      dla członków Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą

- 500 zł przy wpłacie do 28 lutego 2015

- 600 zł przy wpłacie do 10 kwietnia 2015

 

Prowadząca:

Claudia Manzini - Egger M.S – Hipnoterapeutka i terapeutka psychodynamiczna m. innymi certyfikowana nauczycielka Treningu Autogennego. Certyfikowana terapeutka integratywnej psychoterapii głębi GTH.

Znawczyni kultur, rytuałów. Mieszkała w różnych krajach takich jak; Kolumbia, Boliwia, Ekwador, , Anglia , USA, Włochy. Obecnie mieszka w Szwajcarii. Znajomość kultur wykorzystuje w terapii.

Jest Przewodniczącą GTH Szwajcaria (Federation of Integrative Depth Psychology in Therapy and Research of Hypnosis). Pełni funkcję Vice-Prezesa I-GTH (International Federation of Integrative Depth Psychology in Therapy and Research of Hypnosis).

Trening autogenny ma zastosowanie jako technika wspomagająca w leczeniu zaburzeń lękowych, depresyjnych i psychosomatycznych. Jest szeroko stosowany również w innych dziedzinach medycyny np. stomatologii, neurologii, ginekologii i położnictwie oraz chirurgii.

Po ukończeniu treningu każdy uczestnik uzyska certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

 

Zachęcamy do udziału w treningu.

Zarząd THTiBnH.