Warsztaty coachingowo-hipnotyczne w nurcie pozytywnej psychologii z JOHNEM RYDEREM Reminiscencje powarsztatowe uczestniczki szkolenia Magdaleny Smoleń

09 września 2014

Trzydniowe warsztaty coachingowo-hipnotyczne w nurcie pozytywnej psychologii z JOHNEM RYDEREM

 

W dniach 5-7 września 2014 roku Towarzystwo Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą zaprosiło do Krakowa znakomitego trenera, propagatora pozytywnej psychologii, psychologa i hipnoterapeutę praktykującego na Manhattanie, autora książki Positive Directions (2008) – doktora Johna Rydera.

Pierwszego dnia uczestnicy warsztatów zostali wprowadzeni w arkana najbardziej skutecznych i znanych metod światowego coachingu. Była mowa o systemach opracowanych przez takie osobistości jak: Brian Tracy (7 Laws of Achievement), John Maxwell (The 21 Irrefutable Laws of Leadership), Steven Covey (The Seven Habits of Highly Effective People), Marshall Goldsmith (What Got You Here Won’t Get You There), Jack Canfield (The Success Principles), czy Anthony Robbins (Unlimited Power).

Doktor Ryder z ogromnym optymizmem i niespożytkowaną energią przekazywał licznie zebranemu gronu odbiorców swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności z zakresu Mental Fitness i coachingu w ujęciu psychologii pozytywnej. Mówił o wahadle życia, które nieustannie porusza się między dwiema przeciwstawnymi stronami: negatywną, bolesną, stresogenną a pozytywną, zdrową, pełną szczęścia. Zaznaczał, że największym wyzwaniem człowieka jest to, by w obliczu niepewności życia pozostać przy tej drugiej, pozytywnej stronie („to stay positive in the face of uncertainty”). Bardzo dużo uwagi poświęcił również przedstawieniu podstawowych ludzkich potrzeb w ujęciu Anthony’ego Robbinsa i wytłumaczeniu jak istotne jest to, by umieć dostrzec, które z nich są najważniejsze dla konkretnych osób.       

Kolejne dwa dni spotkania z Johnem Ryderem obfitowały w wykłady tematycznie związane z modelem umysłu, terapeutycznym i coachingowym transem, rozmaitymi zjawiskami towarzyszącymi hipnozie, sygnałami ideomotorycznymi, różnorakimi indukcjami hipnotycznymi, studiami przypadków terapeutycznych.

Wszyscy zgromadzeni na sali mieli ponadto okazję uczestniczyć w grupowym transie podążając za hipnotycznym i głębokim głosem Prowadzącego, jak również za cichymi i subtelnymi dźwiękami uspokajającej i relaksującej melodii…

Podczas wrześniowych warsztatów miały również miejsce liczne demonstracje indywidualnej hipnozy. Doktor Ryder z prawdziwym kunsztem, niesamowitą swobodą i płynnością, ciekawym akcentem, a nade wszystko z wyczuciem i wrażliwością, prowadził kolejne osoby w świat ich nieświadomych umysłów. Zarówno poddawani hipnozie ochotnicy, jak i pozostali obserwatorzy, byli pod wielkim wrażeniem mistrzowskiej hipnozy wykonywanej przez Prowadzącego.    

Doktor John Ryder jako genialny mówca, lider, człowiek cechujący się niesłychaną otwartością i pogodą ducha zasiał w uczestnikach krakowskich warsztatów optymizm, pewność siebie, radość, inspirację, motywację i wewnętrzną siłę. Powtarzał, że niezmiernie ważne jest to, by być zawsze człowiekiem autentycznym. I taki właśnie był podczas warsztatów – autentyczny i śmiały, szczery i zabawny, pełen pasji, chęci dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem.